Kulhavý a Štěpánová obhájili výhry v Řepích

Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC) a Karla Štěpánová (N1 BMC Team) kralovali stejně jako před rokem prvnímu dílu Strabag Cupu v olympijském cross country, který se jel dnes na 3,9 kilometrů dlouhém okruhu v Praze-Řepích. Za krásného letního počasí byli diváci svědky zajímavých závodů.

Na muže čekalo osm okruhů a prakticky od začátku to byl souboj dvojice nejlepších českých jezdců z posledních let Kulhavého a Jana Škarnitzla (Mitas Trek). Stříbrný z olympijských her v Rio de Janeiro Kulhavý absolvoval v sobotu maraton Trans Brdy, ale žádná únava se na něm neprojevila.

Zpočátku se s touto dvojicí drželi ještě Matěj Průdek (GAPP System – Cabtech MTB racing team), Tomáš Paprstka (Expres CZ Scott Team Kolín) a polský závodník Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB). Po ročním odskočení si na silnici se do terénu vrátil Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor Team) a rozjížděl se pomaleji, ještě po třetím kole jel ve tříčlenné skupině bojující o šesté místo.

To již tempu na čele nestačil Konwa, vzápětí technické problémy srazily zpět v pořadím Paprstku a dvojice nejlepších se překvapivě držel jen Průdek jezdící v kategorii do 23 let.

IMG 6025V polovině závodu ale ani on nestačil na strojivé tempo vedoucí dvojice, která v těsném závěsu spolu vydržela až do závěrečného kola. V jeho druhé polovině však Kulhavý setřásl i Škarnitzla a dojel si jasně pro prvenství. O třetí místo se ale odehrála velká bitva. Po překonání technických problémů se na Průdka dotáhl Mexičan Jose Ulloa Arevalo a Cink. V závěru měl nejvíce sil Cink, který se tak rázně vrátil do české špičky, Arevalo skončil čtvrtý a síly opouštějící Průdka jej srazily na páté místo.

„Bylo to jednodužší jak v sobotu. Trať v Řepích je spíše technická, ne tak náročná fyzicky. S Honzou se mi závodí dobře, víme jak kdo jezdí a já se spolehl na závěr a vyšlo to,“ říkal v cíli spokojený vítěz. A Škarnizl přidal. „Jarda mi v závěru unikl pro mé vyčerpání. Poslední dvě kola jsem toho měl dost. V samém závěru jsem udělal chybu a on toho dokázal mistrně využít, ale za druhé místo jsem rád.“

Závod žen byl hned od startu jasnou záležitostí Štěpánové. Ta již v cíli prvního kola měl náskok 19 vteřin před Jitkou Škarnitzlovou (GAPP System – Cabtech MTB racing team), který si prakticky celý další průběh závodu kontrolovala. Stejně tak Škarnitzlová druhé místo, ale o bronz si to rozdaly dvě závodnice U23 Barbora Průdková (Head Pro Team) a Jana Czeczinkarová (Mitas Trek). Spolu jezdily prakticky tři kola, ale pak Průdková svoji soupeřku setřásla a do cíle před ní dojela s jasným náskokem.

„Zdejší trať mám moc ráda, bydlím nedaleko, jsem na ní doma. Stále mě však limituje rameno po zranění, ale jsem ráda, že zimní dřina přinesla vítězství. Loni jsem zde měla špatný start, letos jsem si to pohlídala a s formou jsem spokojená,“ řekla Karla Štěpánová.

Muži:

 1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC) 1:23:49
 2. Jan Škarnitzl (Mitas Trek) +11
 3. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor Team) +1:27
 4. Jose Ulloa Arevalo (Mex./Conade Code GTO Cadencia.MX) +1:32
 5. Matěj Průdek (GAPP System – Cabtech MTB racing team) +2:03
 6. Marek Konwa (Pol./Volkswagen Samochody Użytkowe MTB) +2:55.

Ženy:

 1. Karla Štěpánová (N1 BMC Team) 1:14:34
 2. Jitka Škarnitzlová (GAPP System – Cabtech MTB racing team) +25
 3. Barbora Průdková (Head Pro Team) +1:27
 4. Jana Czeczinkarová (Mitas Trek) +2:25
 5. Janka Keseg-Števková (SR/Outsiterz) +2:37
 6. Magdalena Zielinská (Pol./UKS Sokol Kety) +3:34.

Junioři:

 1. Jakub Schierl (Expres CZ Scott Team Kolín) 55:32
 2. Tomáš Dudek (GAPP System – Cabtech MTB racing team) +16,
 3. Janik Kossak (Něm./SSV Mounty Altenberg) +43
 4. František Honsa (ČS Specialized Junior MTB Team) +1:06
 5. Alvin Tomášek (Expres CZ Scott Team Kolín) +1:15
 6. Jakub Říman (Cyko Teram Kolarna) +1:36

Juniorky:

 1. Tereza Sásková (ČS Specialized Junior MTB Team) 51:58
 2. Radka Paulechová (SR) +1:53
 3. Magdalena Mišoňová (Adastra Sokol Veltěž) +3:12
 4. Monika Kučerová (ČS Specialized Junior MTB Team) +3:34
 5. Kateřina Štefanová (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +3:57
 6. Zuzana Šafářová (ČS Specialized Junior MTB Team) +4:52

Kompletní výsledky naleznete ZDE, fotky ZDE, startovní listiny ZDE