Kulhavý a Štěpánová se radovali v Praze-Řepích

Jaroslav Kulhavý z týmu Specialized Racing a  Karla Štěpánová (N1 Team) vyhráli druhé závody bikového seriálu Českého Strabag Cup, který se dnes jel v cross country v Praze-Řepích. Oba však o prvenství museli bojovat až do konce svých závodů, oba vyhráli velmi těsně.

Pravé aprílové počasí, déšť střídající se se sluníčkem, nuic neubralo z dramatičnosti závodů. Hned od prvního kola nasadil velmi ostré tempo Kulhavý a jel s ním pouze Tomáš Paprstka (Expres CZ Scott Team Kolín) a také dva zahraniční jezdci – německý závodník Martin Gluth a Mexičan Jose Ulloa Arevalo. S malým odstupem se drželi Matěj Průdek (Superior MTB Team) a Jan Vastl (N1 Team). Dobře tentokrát neodstartoval vítěz z Kutné Hory Jan Škarnitzl, který se pohyboval až kolem patnáctého místa.

Již od třetího kola se osamostatnili na čela Kulhavý a Paprstka a skupina za nimi  rychle zjistila, že tuto dvojici již nedojede a jezdci začali taktizovat, čehož využil z hloubi pole se posouvají Škarnitzl a soupeře si dojel. Duo na čele bojovalo bok po boku do poslední chvíle, ale v posledních desítkách metrů měl Kulhavý více sil a ve spurtu uspěl. Škarnitzl prokázal v závěru svoje zkušenosti a dojel si pro třetí místo a tím uhájil trikot vedoucího muže průběžného hodnocení.

„Oproti minulému týdnu se mi jelo super. Trať byla pěkná, technická a líbila se mi. Nebyl na ni žádný těžký úsek a já si jel své tempo. V souboji s Paprstkou v závěru, který jel moc dobře, jsem si věřil, ale mohl jsem klidně udělat nějakou chybu. Proto jsem rád, že to dopadlo takto,“ přiznal Jaroslav Kulhavý.

Závod žen rozjela nejlépe bikerka kategorie U23 Barbora Průdková U23 (Superior MTB Team), ale hned ve druhém kole se na ni dotáhla Slovenka Janka Keseg Števková (Outsiterz). Ve druhém kole již ale vedla Keseg Števková a tři kola kontrolovala čelo závodu. Poté se na ni dotáhla Karla Štěpánová (N1 Team) a v té době začaly ty nejlepší předjíždět o kolo kadetky a juniorky, takže na trati byl chvílemi trochu zmatek.

V závěru předposledního okruhu Štěpánové své největší soupeřce dokázala trochu poodjet, ale zkušená Slovenka se na ni opět v závěrečném kole dotáhla. Ale asi kilometr před cílem na nejvyšším budu okruhu ovšem musela sesednou z kola při předjíždění jedné z juniorek a minimální náskok, který tím Štěpánová získala, ji stačil k pohodlnému vítězství.

„Nejelo se mi příliš dobře, absolvovala jsem těžký tréninkový týden. Navíc po startu jsem byla až kolem patnáctého místa, ale rychle jsem se dostala do čela. S Jankou jsme potom neustále bojovaly, šlapala mi na záda celý závod a vůbec jsem si neodpočinula. Za tvrdé vítězství jsem moc ráda,“ řekla Karla Štěpánová.

Po druhém místu v Kutné Hoře tak Štěpánová vystoupila na nejvyšší stupeň a dostala se do čela průběžné klasifikace, protože před týdnem vítězná Polka Aleksandra Podgórská skončila dnes čtvrtá, když před ní se ještě dostala obhájkyně celkového vítězství z minulé sezony Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade). Výborně opět jela mladičká Adéla Šafářová (Nutrend Speialized Racing) z kategorie U23. Po osmém místě z Kutné Hory se dnes dokázala posunout na pátou příčku a jasně vede svoji kategorii.

Při absenci Davida Zadáka (ČS Specialized Junior MTB Tem) ovládl závod juniorů před týdnem třetí Jakub Schierl (Expres CZ Scott Team Kolín), mezi juniorkami byla nejrychlejší Lucie Krupová ze stejného klubu.

Výsledky:

Muži a U23:

 1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) 1:22:24
 2. Tomáš Paprstka (Expres CZ Scott Team Kolín) +0,2
 3. Jan Škarnitzl (Srm Mitas Trek) +57,2
 4. Jose Ulloa Arevalo (Mex./Conade GTO Specialized) +57,4
 5. Martin Gluth (Něm./OMX Pro Team) +1:09
 6. Jan Vastl U23 (N1 Team) +1:57
 7. Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) +2:44
 8. Matěj Průdek U23 (Superior MTB Team) +3:48
 9. Jan Rajchart U23 (Česká spořitelna Accolade) +4:28
 10. Filip Helta U23 (SGR Specialized) +5:07.

Ženy a U23:

 1. Karla Štěpánová (N1 Team) 1:14:44
 2. Janka Keseg Števková (SR/Outsiterz) +8
 3. Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade) +1:48
 4. Aleksandra Podgórská (Pol./SGR Specialized) +2:11
 5. Adéla Šafářová U23 (Nutrend Speialized Racing) +2:29
 6. Magdalena Sadlecká (Pol./Euro Bike Kaczmarek Electric Team) +2:57
 7. Guzel Achmadullinová (Rus./Moscow UOR) +3:54
 8. Paula Gorycká (Pol./Strüby-BiXS Team) +4:15
 9. Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablone n.N.) +4:21
 10. Barbora Průdková U23 (Superior MTB Team) +4:50

Juniorky:

 1. Lucie Krupová (Expres CZ Scott Team Kolín) 40:37
 2. Tereza Vaníčková (Ivar CAS-Author Team) +28
 3. Monika Kučerová (VRV Team) +1:01
 4. Agnieszka Szpocinská (Pol./Hurom Slawno Kellys) +1:38
 5. Jana Tesařová (Moravec Team) +1:55
 6. Sofie Joannidu (Bike 2000) +2:10

Junioři:

 1. Jakub Schierl (Expres CZ Scott Team Kolín) 55:33
 2. Janik Kossak (Něm./SSV Mounty Altenberg) +30
 3. František Honsa (ČS Spercialized Junior MTB Team) +1:28
 4. Ondřej Hátle (Expres CZ Scott Team Kolín) +1:55
 5. Immanuel Ries (Něm./Radunion Halle Fuji Rockets) +2:07
 6. Daniel Bittner (Author Team Stupno) +2:27

Komplení výsledky naleznete ZDE. Fotky ZDE.