Kulhavý vyhrál v Bedřichově a opět vede i celý seriál

Jaroslav Kulhavý z celku Specialized Racing potvrdil ve čtvrtém závodu Českého Strabag poháru pozici české bikové jedničky. Na okruhu v Bedřichově, v podniku kategorie C1 kalendáře Mezinárodní cyklistické unie, si jel vlastně sólo závod. Po vítězství v Teplicích, po technických problémech a druhém místě v Praze-Řepích, vybojoval letošní druhý triumf, a přestože před týdnem v Peci pod Sněžkou nestartoval, tak se vrátil do čela průběžné klasifikace nejvýznamnějšího domácího cross country seriálu.

IMG_8294„Bral jsem dnešní závod jako rozjetí před mistrovstvím světa v maratónu, ale ten šampionát není pro mě nějak velký cíl. Závod bude extrém a přece jen z cross country, kde mám velmi dobře rozjetý Světový pohár, jsem se maratónu moc nevěnoval. Hlavně jsem si dneska dával pozor abych něco nepokazil před dalším SP. Soupeři moc nezlobili a trochu mi to usnadnili,“ řekl Jaroslav Kulhavý.

„Jelo se mi dobře, trať byla technická a díky rychle získanému náskoku jsem si mohl jet svoje tempo a neriskovat. Po Albstadtu jsem prostě využil dobrou formu. Na okruhu bylo pár míst nebezpečných, klouzalo to a bál jsem se pádu a zranění a naštěstí se nic nestalo,“ dodal Jaroslav Kulhavý.

IMG_8016Od začátku jel sám vepředu a nikdo, při absenci vítězů dvou předchozích závodů Ondřeje Cinka a Jana Vastla, jej neohrožoval. Za Kulhavým jezdily dvě dvojice. Nejprve dosud vedoucí jezdec průběžné klasifikace Jan Nesvadba (Nilfisk ALTO pro cycling) a Tomáš Paprstka (Remerx – Merida Team Kolín) a potom Jan Škarnitzl (SRAM Mitas Trek) s Filipem Eberlem (Remerx – Merida Team Kolín).

Bronzový medailista z loňského evropského šampionátu Škarnitzl se ale postupně propracoval na druhé místo a potvrdil, že stabilně patří s Kulhavým a Cinkem do nejlepší české trojice. Smůlu měl trochu Jan Nesvadba. Po defektu vyklidil pozice mezi jezdci bojující o stupně vítězů, takže třetí místo vybojoval Paprstka a před Nesvadbu se ještě dostal Filip Eberl (Remerx – Merida Team Kolín), elitní šestku uzavřel spíše maratónec Jiří Novák (Betch.Nl Superior Brentjens MTB Team).

IMG_7873Z jezdců kategorie do 23 let si nejlépe počínal vítěz sobotního sprintu eliminatoru Kryštof Bogar (Superior MTB Team), který celkově projel cílem devátý, Martin Stošek (SRAM Mitas Trek) byl dvanáctý.

Po deštích byl již tak náročný bedřichovský okruh ještě těžší a v závodě žen to byl takový minisouboj o českou jedničku. Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) a Jitka Škarnitzlová (LIV cycling team) si hned od začátku udělaly náskok a bylo jen otázkou zda obě vydrží nasazené tempo. Ani jedna ze dvou vedoucích bikerech nechybovaly, ale stále byla vepředu Štěpánová, která si držela malý, tak padesátimetrový náskok.

IMG_7692Ještě při nájezdu do závěrečného okruhu tomu tak bylo, ale když Škarnitzlová zjistila, že svoji soupeřku již nedojede, tak trochu zvolnila a jen si bezpečně kontrolovala svoji druhou pozici. Třetí dojela ukrajinská závodnice Jana Belomojná (Uhr./Betch.nl Superior Brentjens), ale její odstup již byl dvě a čtvrt minuty.

Ze závodnic kategorie U23 skončila nejvýše na šestém místě Ruska Naděžda Antonovová (RusVelo). V průběžné klasifikaci seriálu Českého Strabag poháru si ale vedení udržela Škarnitzlová, ovšem před Štěpánovou má k dobru pouhých pět bodů.

Trochu monotóní jsou letos závody juniorů a juniorek. Ve čtyřech závodech nenašli přemožitele ještě Matěj Průdek (Nutrens Specialized Racing) a Jana Czeczinkarová (SRAM Mitas Trek). Průdek i dnes dominoval naprosto přesvědčivě a cílem projel s náskokem 2:32 před Michaelem Zeťákem (Bike 2000), třetí skončil Josef Jelínek (Big Shock Team). Po čtyřech závodech je Průdek v čele hodnocení s maximálním možným počtem 300 bodů před Jakubem Kadlecem a Michaelem Zeťákem.

IMG_7657„Jelo se mi dobře, ale měl jsem pár technických problémů a i pád, takže nebylo to zcela zadarmo. Podmínky hodně obtížné, blátivý okruh byl hodně těžký. Můj velký odstup před dalšími jezdci znamená, že doma není taková konkurence, venku je to těžší. Určitě beru Český poháru jako přípravu na závody Světového poháru a příští týden pojedu silniční mistrovství ČR a to určitě nebude tak jednoduché. Budu rád za každý dobrý výsledek,“ řekl Matěj Průdek.

To samé platí i v případě juniorky Jany Czeczinkarové (SRAM Mitas Trek). Čtyři starty, čtyři prvenství. Adéla Šafářová (Nutrens Specialized Racing) má na svém kontě, včetně toho dnešního, tři druhá místa a jednou skončila čtvrtá, takže na svoji soupeřku ztrácí padesát bodů.

Výsledky:

Muži:

 1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) 1:24:29
 2. Jan Škarnitzl (SRAM Mitas Trek) +1:39
 3. Tomáš Paprstka (Remerx – Merida Team Kolín) +1:53
 4. Filip Eberl (Remerx – Merida Team Kolín) +2:16
 5. Jan Mesvadba (Nilfisk ALTO pro cycling) +3:06
 6. Jiří Novák (Betch.Nl Superior Brentjens MTB Team) +3:50

Ženy:

 1. Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) 1:31:00
 2. Jitka Škarnitzlová (LIV cycling team) +54
 3. Jana Belomojná (Uhr./Betch.nl Superior Brentjens) +2:17
 4. Raiza Goulao-Henriqueová (Braz./AOO Specialized MTB Racing) +2:30
 5. Pavlína Šulcová (Ghost Mitas Racing Team) +2:57
 6. Naděžda Antonovová (Rus./RusVelo) +3:02

Junioři:

 1. Matěj Průdek (Nutrens Specialized Racing) 1:06:22
 2. Michael Zeťák (Bike 2000) +2:32
 3. Josef Jelínek (Big Shock Team) +3:14
 4. Tomasz Budzinski (Pol./LKK LUKS Sławno) +3:40
 5. Jaromír Skála (ČS Specialized Junior Team) +4:38
 6. Dominik Prudek (GT bikeplac opportunity) +4:56

Juniorky:

 1. Jana Czeczinkarová (SRAM Mitas Trek) 47:27
 2. Adéla Šafářová (Nutrens Specialized Racing) +33,
 3. Nikola Nosková (KC Kooperativa SG Janlonec, n. N.) +2:13
 4. Kristina Ilinová (Rus./RusVelo) +3:59
 5. Denisa Lukešová (Author Team Stupno) +4:18
 6. Tereza Tvarůžková (VRV Team) +5:14

Kompletní výsledky naleznete ZDE, fotky ZDE.

Share