V Bedřichově vítězí Kulhavý a Wloszcowská

Idelání slunečné počasí, vynikající a těžká trať. To byly podmínky pro jezdce pátého dílu Strabag Cupu v cross country na okruhu v jizerském Bedřichově. Nejlépe se s tratí vypořádali dva největší favorité – Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC) a polská bikerka Maja Wloszcowská (Kross Racing team).

Česká jednička Jaroslav Kulhavý hned od startu udával tempo a držet s ním krok dokázal pouze polský jezdec Bartolomej Wawak (Kross Racing Team). Za nimi se držela skupina dalších favoritů v níž z nejlepších chyběl pouze Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor Team), který po technických potížích po startru vjížděl do terénu až na sedmnáctém místě.

Rozhodlo se až v posledním kole, lépe řečeno v posledním stoupání. Ve výjezdcu Kulhavý nastoupil a dokázal svého soupeře setřát a bezpečně si dojel při

svém čtvrtém startu v seriálu dojet po čtvrtý triumf. Stejně s přehledem si druhé místo pohlídal Wawak a na bronzový stupeň vystoupil Jan Škarnitzl (Mitas TREK), který si tím pojistil průběžné vedení ve Strabag Cupu. Cink se postupně prokousal startovním polem,

v posledním kole dojel skupinu pronásledovatelů nejlepší dvojice, ale na ohrožení Škarnitzla již neměl čas.

„Až na poslední kolo to bylo v pohodě. V něm se rozhodovalo mezi mnou a Wawakem, kdy se mi podařilo jej utrhnout. Cítím se v dobré formě. Trénink se mi v posledních čtrnácti dnech povedl. Nyní si trochu před důležitými závody Světového poháru odpočinu a doufám, že se mi na nich bude dařit,“ řekl Jaroslav Kulhavý.

Mezi ženami to byl polovinu závodu vyrovnaný souboj mezi Wloszcowskou a vedoucí ženou seriálu Janou Škarnitzlovou (GAPP System – Cabtech MTB racing team). Poté ale polská medailistka ze světových šampionátů nastoupila. Získala malý, ale bezpečný náskok, který si následně bezpečně kontrolovala. Do cíle přijela o 24 vteřin přes Škarnitzlovou jež si však upevnila

vedení v průběžném hodnocení seriálu Strabag Cup. Třetí skončila Karla Štěpánová (N1 BMC Team), její ztráta za vítězkou již byla ale přes dvě minuty.

Juniorským závodům kralovali bikeři týmu ČS Specialized Junior MTB Team Samuel Jirouš a na domácích tratích neporažené Tereza Sásková. V průběžném hodnocení ale mezi juniory vede Tomáš Dudek (GAPP System – Cabtech MTB racing team) o čtyři body před

Jiroušem, juniorkám zatím vévodí Magdalena Mišoňová (Adastra Sokol Veltěž).

5. Jan Vastl (N1 BMC Team) +1:12
  6. Matěj Průdek (GAPP System – Cabtech MTB racing team) +1:12.

Pořadí po pátém závodu:

1. Škarnitzl 193, 2. Paprstka (Expres CZ Scott Team Kolín) 165, 3. Kulhavý 160, 4. Cink 152, 5. Skála (ČS Specialized Junior MTB Team) 152, 6. Průdek 140.

Ženy:

1. Maja Wloszcowská (Pol./Kross Racing team) 1:24:59
  2. Jitka Škarnitzlová (GAPP System – Cabtech MTB racing team) +24
  3. Karla Štěpánová (N1 BMC Team) +2:13
  4. Hana Ježková (GT Opportunity Brno) +3:55
  5. Barbora Průdková (Had Pro Team) +4:41
  6. Katarzyna Solus-Miskowiczová (Pol./Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) +5:19.

1. Škarnitzlová 195, 2. Štěpánová 188, 3. Solus-Miskowiczová 171, 4. Ježková 163, 5. Czeczinkarová 143, 6. Průdková 134.