20170103_100644Jen na pár dní během vánočních svátků dostali volno naši nejlepší bikeři po návratu ze společného soustředění na Mallorce a už se připravují na dalším společném, tentokrát tuzemském soustředění.

Dvojici úspěšných olympioniků Jaroslava Kulhavého a Jana Škarnitzla doplňuje mladý, talentovaný jezdec kategorie do 23 let, Matěj Průdek.

Mužský elitní tým doprovází masér Petr Vlášek a trenér Viktor Zapletal.

Pro přípravu zvolili bikeři tentokrát drsné, ale krásné prostředí Beskyd, oblíbenou Čeladnou, kde se bikový olympijský tým připravoval také krátce před odjezdem na olympijské hry v Riu.

 

Bikeři trénují ve dvou až třech fázích a kombinují dopolední hodiny strávené na horském kole s běžkami, skialpinismem a klasickým během.

 

Reprezentace horských kol preferuje společnou přípravu už několik let a osvědčený koncept aplikují bikeři i v přípravě na další sezónu.

Tým mužů stráví v beskydských kopcích celý týden, bude následovat několik dní individuální přípravy a poté odlétá skupina doplněná o další jezdce bikové reprezentace na soustředění na ostrově Fuerteventura.