logo pohár mtb 2017

I v letošním roce se prestižní seriál Českého poháru v olympijském cross country pojed pod patronací generálního partnera firmy Strabag, proto seriál nese jméno Strabag Cup 2017 a na českých okruzích to bude již 26. ročník. A startujeme zanedlouho, poprvé se bude bojovat o body již za měsíc v polovině dubna v Kutné Hoře.

Všechny závody seriálu jsou v letošním roce dvoudenní. V sobotu jsou na programu závody dětí Minime cup a Eliminátor – XCE, v nedělním programu je Cross Country – XCO a pět ze šesti podniků je zapsáno v mezinárodním kalendáři UCI v kategorii C1, jeden (Zadov) v kategorii C2. A co je pro české mladé jezdce příjemnou novinkou je, že i dva závody juniorů a juniorek v Praze a na šumavském Zadově se pojedou rovněž jako závody C1 UCI. Maldí závodníci tak mají jedinečnou šanci si vyjet UCI body na území České republiky.

Velká změny přichází v systému registrací k závodům. Ke startu je nutné se přihlásit přes internet na stránce www.poharmtb.cz, případně na stránkách www.ceskysvazcyklistiky.cz nebo www.sportsoft.cz. V místě konání závodů je možné se přihlásit pouze do sobotního závodu dětí, ostatní kategorie se musí přihlásit nejpozději v pátek mezi 17:00-18:00, proto organizátoři vybízejí startující k využití pohodlí internetu z domova. Startovné se platí vždy na místě, startovní čísla a čip je nutné si vyzvednout dvě hodiny před startem dané kategorie.

Všechny nedělní závody cross country bude vysílat ze záznamu ČT Sport v délce 25 minut.

Již nyní se pořadatelům hlásí i zahraniční účastníci. „Máme již přihlášky bikerů z exotických destinací jako např. Ugandy, Irák, Sýrie, Brazílie, Španělsko a samozřejmě z tradičních zemí, z nich jezdí závodníci, jako je Slovensko, Německo, Ukrajina, Rusko a dalších,“ říká místopředseda Českého svazu cyklistiky a šéf bikové komise Petr Marek.

Kromě finančních odměn za každý závod i celkové pořadí získají vítězové celkového hodnocení Strabag Cupu 2017 kategorií mužů i žen opět zapůjčení vozidla Hyundai SUV Tucson na půl roku zdarma od společnosti Auto Kout.

 Stručné propozice jednotlivých závodů naleznete ZDE. Nezapomeňte si prosím rezervovat u místního pořadatele místo pro svůj týmový stan. A v průběhu závodního víkendu prosím respektujte dopravní omezení a regulace, dbejte instrukcí pořadatelů. Děkujeme!

Program Českého poháru – Strabag Cupu 2017:

Minime MTB cup, Eliminátor XCE a Cross-Country XCO:

 1. – 16. dubna: Kutná Hora (UCI C1)
 2. – 23. dubna: Praha (UCI C1)
 3. – 14. května: Pec pod Sněžkou (UCI C1)
 4. – 4. června: Zadov (UCI C2)
 5. – 18. června: Bedřichov (UCI C1)
 6. – 23. července: MČR Brno (UCI CN)

 

Maraton (XCM)

 1. května: Klatovy
 2. června: Most
 3. srpna: Hlinsko
 4. září: Teplice nad Metují – MČR
 5. září: Trutnov.