To tvrdí nejen závodníci, ale i reprezentační kouč Viktor Zapletal.  „Svou úrovní, cenami a vším kolem, jej lze srovnávat s vrcholnými závody v Evropě, jako třeba sBundesligou či Francouzským pohárem. I tratě máme vynikající a častokrát jsou naše závody dokonce na vyšší úrovni než špičkové zahraniční, které jsou třeba i v kategorii HC,“ tvrdí Zapletal.

Letošní první podnik seriálu Strabag Cupu měl rekordní účast přes devět set startujících a radost Zapletalovi dělají i naši nejlepší jezdci. „Skvěle jezdí trio bikerů kategorie U23 Jana Czeczinkarová, Jan Vastl a Matěj Průdek. A co se olympijské kvalifikace týká, tak se jen potvrzuje, že Jan Škarnitzl je v tuto chvíli výkonnostně naše jasná trojka. Vastla i ostatní adepty dokázal dvakrát porazit a to hovoří jasně.“

Závody Strabag Cupu jsou v první kategorie kalendáře UCI. „Jsem rád, že náš pohár je v takto vysoké kategorii, rozhodně tím roste naše prestiž a jsem strašně rád, jak jde hodně rychle nahoru. I my bychom chtěli některý z našich závodů dostat příští rok do kategorie HC. Myslím, že podle počtu startujících a celkovému zájmu jdeme dobrou cestou a velikou radost mám z poháru Minime. Účast je značná a nadšení strhující. Již víme o talentech a ty chceme podporovat. Zde nám rostou talenti pro reprezentaci,“ tvrdí Zapletal.

Mezi ženami ale tak příznivá situace jako u mužů není. „Velmi dobře jedou dvě naše nejlepší Jitka Škarnitzlová a Karla Štěpánová, ale největší radost mám, jak jsem již říkal, z Jany Czeczinkarové. Za zimu se zvedla neuvěřitelným způsobem a druhou nadějí je Adíla Šafářová, která zatím letos ještě neprohrála. S očekávání budu sledovat jak se vypořádá s konkurencí na Světovém poháru tento týden v italském Montirchiari. Je to talent, který se neustále rozvíjí,“ zdůrazňuje Zapletal.

Zahraniční konkurence však nebyla v Řepích příliš kvalitní. „V Evropě se konají také další národní závody a jezdci dávají přednost domácím startům. Ale tentokrát nám to tolik nevadilo, alespoň jsme tím posbírali maximální počet bodů do světových rankingů, zu tohoto pohledu vyzněl první závod Strabag Cupu výborně. V příštím roce, ale chceme dostat náš závod do volného data, aby i konkurence ze zahraniční byla silná,“ dodal Viktor Zapletal.

Share