V návaznosti na první závod STRABAG Cupu v Praze jsme lehce „učesali“ časový plán.  V sobotním programu jsou upraveny startovní časy dětí, tak aby bylo ještě více času na žákovské kategorie. V nedělním závodě pak muži Elite mají možnost před vlastním závodem ještě v rámci 30min. tréninku objet trať, tak aby se stihli seznámit se všemi „úpravami“, které na ní vyjeli závodníci předchozích kategorií. Věřte, že když se po trati projede v pár okruzích 500 lidí, je opravdu znatelně jiná, než když jste si ji najížděli v pátek před závodem.

Věnujte také prosím pozornost příjezdu do areálu a rezervaci místa pro týmový stan, dodávku nebo karavan.

POZOR!!! akreditace ve Voroněži je zrušena.

Omlouváme se, ale z technických důvodů je zrušena akreditace pro závodníky a týmy ve Voroněži.  Všichni účastníci tedy přijedou přímo na stadion. Diváky prosím, aby nezajížděli na komunikaci ke stadionu a parkovali na parkovišti na ul. Bauerova. Odtud jde přejít přes Riviéru po lávce přes řeku přímo k tratím.

Ulice Pisárecká je v současné době v rekonstrukci a bude na ní přechodným dopravním značením zákaz vjezdu. Máme dohodu s pořadatelem, že závodníci a týmy, které jedou na stadion mohou do tohoto zákazu vjet.

Je o tom informována i Městská policie, která bude tento vjezd tolerovat.

Pokud budete přijíždět od dálnice D1, sjeďte na sjezdu v Bohunicích u nemocnice a jeďte po ulici Rybnické a dále Pisárecké až ke stadionu. Tato část už bude opravena.

Na trati v Brně jsou naplánovány velké změny. Na těch se podle slov ředitele závodu Lubomíra Vidláka, začne pracovat až po závodě Strabag Cupu – českého poháru MTB. Do celého areálu jsou plánovány velké investice a až se sem v roce 2019 vrátíme, jistě budeme všichni příjemně překvapeni. Stejně jako účastníci Mistrovství Evropy, které by se zde mělo uskutečnit v témže roce.

Jedinou změnou v areálu bude pouze dispozice na stadionu, ta doznala jistých změn již nyní a umožní bezproblémový vjezd a výjezd z plochy i během závodů. Navíc se v současném suchém počasí závodníci vyhnou celému kolečku na tak oblíbené škváře.

Do závodu je v tuto chvíli přihlášeno téměř 900 závodníků ve všech kategoriích. Nechybí naše biková špička v mužských a ženských kategoriích. Početné pole je pak mezi juniory, kadety a žáky I a II.

Určitě se bude v průběhu víkendu na co dívat. Pokud se nebudete jakkoliv účastnit, přijďte se minimálně podívat – bude to stát za to!