Za příjemného letního počasí proběhlo v Peci pod Sněžkou Mistrovství ČR MTB MINIME Cross Country STRABAG 2018. Opět se zde utkali budoucí bikeři od těch nejmenších až po žáky a žákyně.

Kompletní výsledky naleznete ZDE, fotky ZDE, startovní listiny ZDE

Před Mistrovstvím České republiky MINIME MTB Cross Country 2018 se konalo Mistrovství České Republiky do vrchu 2018, ve kterém zvítězili Jan Škarnitzl (Mitas TREK) a Hana Ježková ( GT Opportunity Brno).

Startovní pole bylo ale poměrně chudé. Mužů startovalo pouze deset, žen jen šest. Škarnitzl vyhrál o pouhých sem vteřin před Tomášem Paprstkou (Expres CZ Scott Team Kolín), třetí byl ještě v minulé sezoně jeho týmový kolega, ale nyní již cyklokrosař Jan Nesvadba z ČEZ cyklo team Tábor, který zaostal o 48 vteřin. Závod žen vyhrála jasně Hana Ježková (GT Opportunity Brno

Výsledky:

1. Škarnitzl (Mitas TREK) 18:18, 2. Paprstka (Expres CZ Scott Team Kolín) +7, 3. Nesvadba (ČEZ cyklo team Tábor) +48, 4. Zeťák (Expres CZ Scott Team Kolín) +49, 5. Šorm (Aerotec) +58, 6. Vaníček (ČEZ cyklo team Tábor) +2:16.

Ženy:

1.Ježková (GT Opportunity Brno) 23:04, 2. Tvarůžková (Maloja rockymountain team) +1:19, 3. Krupová (Expres CZ Scott Team Kolín +2:46.

Junioři:

1. Stoček (Ivar CS-Author Team) 19:45, 2. Kunášek +1:04, 3. Tomášek (oba Expres CZ Scott Team Kolín) +1:14.

Juniorky:

1. Mišoňová (Adastra Sokol Veltěž) 24:44, 2. Vernerová (Ivar CS-Author Team) +1:36, 3. Macková (Cykloklub Chýnov) +2:56.