Štafetu na MČR bikerů vyhrál GAPP System – Cabtech

První z mistrovských sad domácího šampionátu v cross country, který dnes začal v Peci pod Sněžkou, vybojovala tříčlenná štafeta v trikotech GAPP System – Cabtech ve složení Jitka Škarnitzlová, Tomáš Dudek a Matěj Průdek.

Před triem mladíků týmu Česká spořitelna Specialized junior, který reprezentovali Tereza Sásková, Samuel Jirouš a Jaromír Skála, přijela do cíle s náskokem 16 vteřin. Bronz vybojoval celek Expres CZ Scott Kolín 1 ve složení Jakub Schierl, Magdalena Mišoňováa a Tomáš Paprstka, který zaostal o dalších dvanáct vteřin.

Po prvním úseku vedl celek Česká spořitelna Specialized junior zásluhou Jirouše o 27 vteřin před GAPP System – Cabtech, za než jel Dudek, na druhém úseku  stáhl pozdější vítězové odstup na pouhé tři vteřiny a na zlatý stupeň tým vytáhl Matěj Průdek. Vůbec nejrychlejší čas dne zajel Jan Škarnitzl, ale vytáhl tým Jaroslav Kulhavý Cycling Team, v němž hostoval, jen na pátou příčku. 

Výsledky:

1. GAPP System – Cabtech (Dudek, Škarnitzlová, Průdek) 35:34, 2. Česká spořitelna Specialized junior (Jirouš, Sásková, Skála) +16, 3. Expres CZ Scott Kolín 1 (Schierl, Mišoňová, Paprstka) +28, 4. Expres CZ Scott Kolín 2 (Kunášek, Novotná, Zeťák) +55, 5. Jaroslav Kulhavý Cycling Team (Elčkner, Štefanová, Škarnitzl) +1:55, 6. GT Opportunity Brno (Kubín, Veselá, Říman) +3:09.

Kompletní výsledky naleznete ZDE, fotky ZDE, startovní listiny ZDE