Kategorie "Cross Country"

Finálový závod ČP XCO STRABAG MTB CUP 2014 Zadov

Vložil  Administrátor

Ve stále horším se počasí na Zadově odehrálo finále Českého poháru MTB v cross country. Po zastávkách v Teplicích, Bedřichově, Kutné Hoře a v Peci pod Sněžkou, dospěl letošní seriál do svého konce. Pátý podnik zařazený do kategorie C2 vyhrála favorizovaná Polka Anna Szafraniec, pro premiérové vítězství si v naprosté mlze dojel Jiří Novák (Betch.nl Superior Brentjens). Celkovými vítězi se stali Szafraniec a Tomáš Paprstka.Závod žen byl jednoznačnou záležitostí pro polskou reprezentanku Annu Szafraniec. Polky Szafraniec a Solus-Miskowicz si letošní seriál podmanily, kromě úvodního dílu v Teplicích vyhrály všechny závody. thumb_zadov-2014-1.jpgČešky bohužel hrály druhé housle. Dnes to ale mohlo být jinak, výborně jedoucí Karla Štěpánová, která dnes slaví 23 narozeniny, až do posledních okamžiků bojovala o stříbro se slovenskou bikerkou Jankou Števkovou. Zkušenější závodnice ale Karle narozeninovou radost nedopřála, těsně před cílem ji předjela.Mezi muži premiérové vítězství v závodě Českého poháru zaznamenal Jiří Novák (Betch.nl Superior Brentjens), který se od samého začátku držel v úvodní skupině favoritů. Od poloviny sedmiokruhového závodu začal své soupeře testovat, na jeho zrychlení dokázal reagovat pouze Jan thumb_zadov-2014-2.jpgŠkarnitzl (Sram Rubena Trek). Ale i ten Novákovi nakonec neuvisel, z mistrovství světa v Norsku se totiž vrátil, jako mnoho dalších, pěkně nachlazený. V cíli, kde už bylo kvůli husté mlze sotva vitět, se tak Jiří Novák radoval z vůbec prvního vítězství. "Je to paráda, dneska mi to fakt sedlo. Cítil jsem se dobře zejména v těžkých výjezdech," svěřil se Novák připravující se na mistrovství ČR v maratonu příští týden. "Forma evidentně je, doufám, že mi vydrží i do příštího týdne. thumb_zadov-2014-3.jpg"Stříbro získal Škarnitzl a bronzovou medaili Jan Nesvadba. Celkový triumf si ze Zadova odvezl Tomáš Paprstka (Remerx Merida Kolín), který tak dosáhl na historický "dabl", v zimě totiž ovládl i cyklokrosový Toi Toi Cup.Juniorka Barbora Průdková vyhrála na Zadově svůj pátý závod v seriálu a ovládla ho tak i celkově. Její týmový kolega z formace Nutrend Specialized Jan Rajchart byl také dnes úspěšný a připsal si na své letošní konto čtvrté vítězství, na celkové prvenství to ale nestačilo. To si do Polska odvezl Marceli Boguslawski.

Výsledky ženy Elite:
1. Anna Szafraniec (POL, Kross) 1:18:33 hod.
2. Janka Keseg Števková (SVK) +1:22 min.
3. Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) +1:22
4. Barbora Machulková (Kona Cycling Point) +4:14
5. Jitka Škarnitzlová (Giant Cycling Point) +4:51 Celkové pořadí Českého poháru XCO 2014:
1. Szafraniec 335 bodů, 2. Machulková 246, 3. Štěpánová, 4. Solus-Miskowicz 210, 5. Škarnitzlová 207 
 
 
Výsledky muži Elite:
thumb_zadov-2014-5.jpg1. Jiří Novák (Betch.nl Superior Brentjens) 1:33:56 hod.
2. Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek) +1:04
3. Jan Nesvadba (Superior Rubena) +2:11
4. Tomáš Paprstka (Remerx Merida Kolín) +2:51
5. Filip Eberl (Remerx Merida Kolín) +4:44Celkové pořadí Českého poháru XCO 2014:
1. Paprstka 261 bodů, 2. Eberl 237, 3. Nesvadba 235, 4. Škarnitzl 195, 5. Novák 190
 
Foto: Jan Němec/ MTBS.cz
- Anna Szafraniec
- finiš Števková a Štěpánová
- vedoucí skupina mužů /Nesvadba, Paprstka, Novák, Vastl, Škarnitzl/
- Jiří Novák v cíli
- celkové stupně vítězů

Výsledky naleznete ZDE, fotky ZDE.Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

Zadov hostí finále Českého poháru MTB 2014

Vložil  Administrátor

xco1302esmall.jpgV sobotu se na šumavském Zadově rozhodne o celkových vítězích Strabag Českého poháru MTB cross country, který se po sedmi letech se vrací na lyžařský stadion na Zadov. 
 
"Dospělácký okruh měří 4 km a má 199 m převýšení. Nechybí populární výjezd sjezdovky a ani kamenná mez u horní stanice lanovky, která se ale pojede opačně než to bylo zvykem," uvádí ředitel trati Jiří Lutovský.
 
Centrem dění bude opět lyžařský stadion Zadov v nadmořské výšce 1095 m.n.m. Kromě startu a cíle jsou v areálu nové technické sekce – sjezd schodů, klopenky a pumptrack sekce. Na okruhu také přibyde bmx sekce se skokem a sjezd pod trasou lanovky, chybět nebudou tradiční a těžké výjezdy po sjezdovce.
 
Podle slov organizátorů to bude těžká, ale spravedlivá trať, dostatečně široká s dobrou možností předjíždění. Na ní si to v elitních kategoriích sice nerozdají mistři ČR z roku 2007 Kateřina Nash a Jaroslav Kulhavý, ale alespoň část české špičky se na Šumavě představí.
 
Na dosah historickému úspěchu je Tomáš Paprstka (Remerx Merida Kolín), který po triumfu v cyklokrosovém Toi Toi Cupu, má jen krůček i celkovému vítězství v seriálu ČP horských kol. A vzhledem k tomu, že na paty mu šlape jeho týmový kolega Filip Eberl, jistě mu bude spíše pomáhat než škodit.... O vítězství v závodě se přijede poprat i Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek), který skončil na posledních dvou závodech ČP na stříbrné pozici.
 
S největší pravděpodobností nezůstane celkové prvenství mezi ženami na domácí půdě, s dostatečným bodovým náskokem jsou v čele Polky Anna Szafraniec a Katarzyna Solus-Miskowicz. A dle vlastních slov třiatřicetileté Anny si triumf nechce nechat ujít a na Zadov určitě dorazí. Barbora Machulková (Kona Cycling Point) je na tom pak nejlépe z českých závodnic.
 
Ale nebudou to jen "eliťáci", kde se budou udělovat vítězné poháry, na rozuzlení čeká dalších 9 kategorií od žáků po masters.
 
Program:
 
09:00 - žáci, žákyně
 
09:45 - expert / masters
 
11:00 - kadeti
 
11:45 - junioři
 
13:30 - ženy / juniorky / kadetky
 
15:30 - muži elita / muži U23
 
17:30 - vyhlášení výsledků
 
19:00 - After season party
 
 
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

4. závod ČP MTB DOWNHILL 2014 - finále

Vložil  Administrátor

dh201404small.jpgFinálový závod Českého poháru MTB DOWNHILL REMOEX cup 2014 se konal na Ještědu, nové trati vedené zcela jinudy než trať, na které se jely pohárové závody předchozích ročníků.  Trať vemi dobrá, technická, vyvážená, jejíž obtížnost byla zvýšena trvalým deštěm a romočeným terénem a která důkladně prověřila techniceké dovednost jezdců. Závod nepřinesl žádné zásadní překvapení až na defekt Tomáše Slavíka, který se tak propadl ze 3. místa, Nepřijela Jana Bártová. Výsledky po vydání naleznete ZDE, fotky ZDE.


Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

3. závod ČP MTB DHI Špindlerův Mlýn

Vložil  Administrátor

Po roce se opět ve Špindlerově Mlýně konal 3. závod Českého poháru MTB DOWNHILL REMOEX cup 2014. Výsledky naleznete ZDE, fotky ZDE.
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

Pozvánka na 3. závod ČP DHI do Šp. Mlýna

Vložil  Administrátor

Pozvánka na 3. závod Českého poháru ve sjezdu do Špindlerova mlýna

DH08karlovice6.jpg
Všechny příznivce downhillu tímto srdečně zveme na 3. závod v rámci Českého poháru, který se uskuteční o víkendu 9. - 10.8.2014 v Krkonošském lyžařském středisku Špindlerův mlýn.
Parta nadšenců pod vedením Michala Marošiho zapracovala na úpravě trati a je avizováno několik změn oproti předchozím letům. 

Mezi vítěze bude rozděleno 45 300,- Kč. Startovné 350,- Kč (žáci 150,- Kč). Místní pořadatel stanovil výši jízdného za lanovku :

550,- Kč za 2 dny ( so + ne )
650,- Kč za 3 dny ( pa + so + ne )
900,-Kč za 4 dny ( čt+pa+so+ne )Rozpis závodu.

Pátek
18.00 – 20.00 schválení tratě technickým delegátem a ředitelem závodu 

Sobota
08.30 – 10:00 pěší prohlídka tratě !!!
10:00 – 18:00 volný trénink na vlastní nebezpečí (pouze zdravotní zabezpečení )
15.45 schůzka pořadatele se závodníky
16.00 - 18:00 vydávání startovních čísel, registrace k závodu 

Neděle
08:30 – 10:45 možnost volného tréninku na vlastní nebezpečí bez pořadatelského zajištění ( pouze
zdravotní zabezpečení )
11.00 start semifinálové jízdy
13:30 start finálové jízdy
V kategorii expert mohou startovat i jezdci, kteří nevlastní licenci !!!

Přihlášení na závod je aktivní do čtvrtka na stránkách pohármtb.cz . Následně se budete moci přihlásit na místě v kanceláři závodu a to dle časového plánu pouze v sobotu od 16:00 do 18:00 hodin.
 
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

Bodové ohodnocení C1 a CN

Vložil  Josef Dlohoš

Po několikáté obdržené reklamaci ujišťujeme všechny závodníky a jejich manažery: 
 
výsledky za všechny závodů STRABAG Českého poháru XCO 2014 byly zaslány IHNED po jednotivém závodě na ústředí UCI.
 
A to jak pro všechny závody kategorie C1, tak za MČR CN konané v Praze.
 
Vyšší bodové ohodnocení všech našich reprezentantů bylo jedním z hlavních faktorů, proč jsme se rozhodli všechny závody zapsat do kalendáře UCI v kategorii C1.
 
Nesrovnalosti v bodovém hodnocení UCI momentálně řešíme a věříme v urychlenou nápravu.
 
aktualizováno 7.8.2014 15:30:
PO KOMUNIKACI SE VŠEMI ZAINTEROSOVANÝMI STRANAMI AVIZUJEME AKTUALIZACI UCI RANKINGU NA 12.8.2014
 
Pro další informace nebo s Vašimi připomínkami mne prosím kontaktujte na e-mailu: josef.dlohos©gmail.com 
 
Děkujeme za pochopení a součinost všech.
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

Mistrovství ČR MTB XCO 2014

Vložil  Administrátor

001_start_elite.jpg
Úmorné vedro doprovázelo třídenní program 24. mistrovství České republiky horských kol v Praze Řepích, kde se na 3,3 km dlouhém okruhu rozdalo celkem 19 domácích titulů.   
 
Hlavním tahákem programu byly dnešní souboje v olympijské disciplíně cross country, kde v elitních kategoriích dominovali Jaroslav Kulhavý a Pavla Havlíková.   
 
Ještě před nimi se o domácí trikoty utkala mládež a české bikové naděje od žáků až po bikery v kategorii do 23 let. Mezi juniorkami obhájila titul Barbora Průdková a po vítězství v pátečních štafetách získala v Praze svůj druhý titul. Mezi favority patřil i její stájový kolega z Nutrend Specialized týmu Jan Rajchart, ale toho zlomilo vedro a po kolapsu skončil v péči lékařů. Juniorský dres mistra republiky tak získal Roman Lehký (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.).  
 
Závodníci týmu Remerx Merida Kolín zcela ovládli kategorie do 23 let. Tomáš Paprstka si famózní jízdou poradil nejen s pětatřicetistuňovým vedrem, ale také se svým největším rivalem Janem Vastlem (Česká spořitelna). Vendule Kuntové pomohl k obhájení titulu defekt největší favoritky závodu Barbory Machulkové (Kona Cycling Point), po roce se tak ale mohla radovat z dalšího dresu české šampionky.   
 
002_pavla.jpg
I favoritku závodu žen zradil defekt, ale Tereza Huříková nakonec do cíle vůbec nedojela. Závod naopak sedl Pavle Havlíkové (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.), která se z titulu mistryně ČR mohla radovat po dlouhých 6 letech. Na stříbrné příčce skončila Lucie Veselá (GT Bikeplac Opportunity) a bronz získala Karla Štěpánová (Kona Cycling Point).   
 
Zlatý hřeb šampionátu byl závod mužů kategorie Elite, kde se kromě Ondřeje Cinka a Kristiána Hynka představila kompletní česká špička včetně Jaroslava Kulhavého. Právě olympijský vítěz si na titul brousil zuby, i když závod absolvoval z plného tréninku na nadcházející zaoceánskou štaci Světových pohárů. Navíc titul mistra republiky nezískal dlouhé 4 roky.   
 
Od startu na nic nečekal a upaloval vstříc desetiokruhovému rozpálenému peklu. Brzy si vybudoval náskok, ten ovšem nebyl nijak velký. Po krku mu šel v druhé polovině závodu hlavně bronzový muž nedávného mistrovství Evropy Jan Škarniztl (Sram Rubena Trek), ale Jaroslav si vedení hlídal a cílem projel vítězně o sedm vteřin před Honzou. Třetí skončil Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized).   
 
"Bylo to dnes hodně náročné, hlavně teplem a tím, že jsem dva měsíce jezdil spíš maratony než cross country," řekl v cíli Jaroslav. "Dá se říci, že to byl kontrolovaný závod. Rozestup byl pořád plus mínus stejný, ale nebyla to vůbec žádná jistota, udělat jedinou chybu, tak bych o titul rázem přišel. Nechtěl jsem jít přes hranu kvůli tomu vedru, navíc už jsem ke konci cítil únavu."   
 
Sobotní program vyplnilo teprve druhé mistrovství ČR ve sprintech, na tituly v elitních kategoriích dosáhli Kryštof Bogar (Betch.nl Superior Brentjens) a Barbora Machulková (Kona Cycling Point).   
 
003_stupn_elita.jpg
 
Výsledky junioři: 
1. Roman Lehký (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) 57:54 min. 
2. Matěj Průdek (Bike 2000) +0:51 
3. Lukáš Kobes (Velosport Domažlice) +2:04 
4. Zdeněk Jílek (Česká spořitelna Specialized junior) +3:37 
5. Jan Rajchart (Nutrend Specialiuzed) +3:49   
 
Výsledky juniorky: 
1. Barbora Průdková (Nutrend Specialized) 45:02 min. 
2. Jana Czeczinkarová (Bigshock) +1:00 
3. Nikola Nosková (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +3:44 
4. Denisa Bartizalová (Kona Cycling Point) +3:50 
5. Daniela Březinová (Remerx Merida Kolín) +6:31
    
Výsledky ženy U23: 
1. Vendula Kuntová (Remerx Merida Kolín) 1:10:48 hod. 
2. Lucie Kubínová (SK Velo Praha) +8:41 
3. Barbora Machulková (Kona Cycling Point) +9:22 
4. Aneta Rezková (Superior Riders) -2 kola    
 
Výsledky ženy Elite: 
1. Pavla Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) 1:20:30 hod. 
2. Lucie Veselá (GT Bikeplac Opportunity) +1:43 
3. Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) +2:55 
4. Jitka Škarnitzlová (Giant Cycling Point) +4:32 
5. Lenka Bulisová (4ever Cyklo Bulis) +5:11    
 
Výsledky muži U23: 
1. Tomáš Paprstka (Remerx Merida Kolín) 1:24:22 hod. 
2. Jan Vastl (Česká spořitelna Specialized junior) +1:23 
3. Pavel Skalický (Remerx Merida Kolín) +6:05 
4. Kryštof Bogar (Betch.nl Superior Brentjens) +7:46 
5. Filip Kubín (Česká spořitelna Specialized junior) +9:46   
 
Výsledky muži Elite: 
1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) 1:32:08 
2. Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek) +0:07 
3. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) +2:46 
4. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) +3:02 
5. Jan Nesvadba (Superior Rubena) +3:38 
6. Filip Eberl (Remerx Merida Kolín) +3:50 
7. Tomáš Tvrdík (Nilfisk Alto) +7:02     
 
Kompletní výsledky naleznete ZDE, fotky ZDE.
 
Foto: Michal Červený/MTBS.cz
Text: Jan Něměc/MTBS.cz 
 
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

3. závod ČP XCE a MČR Praha

Vložil  Administrátor

2014xce-03small.jpgPo roce opět v Praze na 3. pohárovém závodě XC ELIMINATOR. Výsledky naleznete ZDE, fotky ZDE
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

MČR XCE XCO Praha 18. 7. - 20. 7. 2014

Vložil  Josef Dlohoš


xc10-1j.jpgNa trati MČR v Řepích bude možné trénovat ve čtvrtek
 
 
Na trati Mistrovství České republiky horských kol v pražských Řepích jsou práce v plném proudu. Vše podstatné je ale už připraveno pro národní bikový svátek a trať už také otestoval olympijský vítěz a čerstvý mistr světa Jaroslav Kulhavý společně s vedoucí juniorkou světového poháru Barborou Průdkovou z domácího, pořadatelského týmu Nutrend Specialized Racing.

Na okruhu jsou drobné změny, na závodníky čeká nová kamenná sekce s názvem EPIC a upravené klopené zatáčky. Hlavni technické pasáže – NUTREND Trail, Moose double trouble drop, Calabrone drop, Camber či DUKLA Single track, zůstávají nezměněny. 
První oficiální trénink na trati se uskuteční ve čtvrtek 17.7. 2014 od 16 do 18 hodin.

Časový program (může být aktualizován):

Čtvrtek, 17. 7. 
16:00 – 18:00 oficiální trénink XCO,XCE 

Pátek, 18. 7. 
14:00 - 17:30 kancelář závodu
14:00 – 16:00 oficiální trénink XCO,XCE
16:15 porada, závod štafet v předstartovním stanu
17:00 MČR MTB závod štafet 2014
18:00 vyhlášení MČR MTB závod štafet

AKTUÁLNÍ PROPOZICE KE STAŽENÍ

AKTUÁLNÍ MAPA KE STAŽENÍ

11:00 – 18:00 kancelář závodu
11:00 – 13:00 trénink na trati XCO

13:30 – 15:00 trénink na trati XCE
15:00 porada, XCE v předstartovním stanu
15:30 – 18:30 MČR MTB XCE 2014
18:45 vyhlášení MTB XCE 2014
19:30 porada manažerů týmů XCO (hotel Alexander)
20:00 porada reprezentace

Neděle, 20.7. 
8:00 – 17:00 kancelář závodu
9:00 – 17:30 MČR MTB XCO 2014 – dle časového rozpisu ČP MTB XCO 2014:
09:00 žáci, žákyně  
09:45 expert, masters  
11:00 kadeti  
12:15 junioři  

13:45 ženy, juniorky, kadetky  
15:45 muži elita, U23  
17:45 vyhlášení výsledků   
 
 
 
 
 
Součástí MČR horských kol v Praze – Řepích bude také závod Českého poháru v TRIALU!   
 
Celý závod, včetně finálových jízd, se uskuteční v sobotu 19. července před startem kvalifikačních jízd XC Eliminátor.   
Časový program Českého poháru v Trialu v Praze: 
Sobota - start semifinále Elite 20 + 26, Hobby a Expert - 10.00h 
Sobota - start finále Elite 20 + 26 - 13.30h 
Vyhlášení výsledků - sobota v 14.45h 
 
bra_prdkov.jpg
Pořadatelé z SKC Praha Nutrend Specialized informují všechny zájemce o rezervaci týmového prostoru, aby svou žádost poslali co nejdříve na adresu jara.krakovicova@gmail.com 


Podrobné představení pražské trati přineseme v nejbližších dnech. Další informace o MČR horských kol na:

nebo
 

sekce 
 
 
PROPOZICE XCO (od str. 6)
 
 
 
 
.
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

2. závod ČP MTB DHI REMOEX / MČR cup 2014 Kouty/Desnou

Vložil  Administrátor

dh2014-02small.jpgDruhý závod Českého poháru MTB DOWNHILL který  se konal v Koutech nad Desnou je zároveň mistrovstvím ČR pro všechny kategorie kromě kategorie EXPERT. Na oblíbené a pro letošní rok prodloužené trati, se opět utkala celá česká downhillová špička nejen o body v Českém poháru MTB DHI REMOEX cup 2014 ale i o letošní mistrovské tituly. Výsledky po vydání naleznete ZDE, fotky ZDE.
 
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

4. závod ČP MTB XCO STRABAG cup 2014 Pec pod Sněžkou

Vložil  Administrátor


a_jan_karnitzl.jpgPec pod Sněžkou hostila čtvrtý a tedy předposlední díl Českého poháru cross country. V příjemném letním počasí se do lyžařského střediska sjelo celkem 320 závodníků z 5 států.    
Závod suverénně ovládnul Ondřej Cink (Multivan Merida), na těžké, 3,4 km dlouhé, trati se startem pod sjezdovkou Javor zvítězil stylem start-cíl. Šestiokruhový souboj se soupeři zvládnul bez jediného problému a druhého v pořadí Jana Škarnitzla (Sram Rubena Trek) porazil o více než minutu.    
 
"Chtěl jsem zkusit odjet hned v prvním kole, protože mi tohle dělalo v první polovině sezony problémy. Čekal jsem, že se mnou pojede Honza Škarnitzl, ale najednou jsem měl půl minuty," popisoval průběh úvodu závodu Cimbál. "Věděl jsem, že mám velký náskok, proto jsem si dovolil v posledním kole už zvolnit," doplnil Ondřej, který přijel do cíle na první pohled svěží.   
 
"Překvapivě jsem si to užil, bolely mě na startu nohy, necítil jsem se moc dobře, ale asi to je forma," smál se úřadující mistr republiky, kterého jako další závod čeká obhajoba domácího titulu za 14 dnů v Praze.    
 
"Ondru jsem po startu nechytil, jel hodně rychle. Mě se jelo dobře, ale ne tak, abych mohl jet s ním," líčil závod Honza Škarnitzl, který strávil poslední dny na těžkém soustředění v Jizerských horách.   Na bronzovou příčku dosáhl druhý nejstarší muž startovního pole Filip Eberl (Remerx Merida Kolín), kterému se v Peci daří pravidelně, jeho stájový kolega Tomáš Paprstka dojel čtvrtý a i nadále zůstává v čele seriálového hodnocení, právě před Filipem a Janem Nesvadbou. Tomáš Paprstka rovněž ovládl závod mužů do 23 let.   
"Je to paráda, když se nic zásadního nestane, měl by triumf zůstat v týmu," radoval se Filip.    
 
Stupně vítězů závodu žen kompletně obsadily zahraniční bikerky. Stejně jako v Kutné Hoře i v Peci zvítězila  Katarzyna Solus-Miskowicz (POL, Kross Racing) před svou týmovou parťačkou Annou Szafraniec a slovenskou jedničkou Jankou Števkovou.   
 
Szafraniec tak znovu navýšila svůj náskok na čele průběžného hodnocení seriálu Českého poháru a přislíbila účast na finálovém dějství na Zadově, protože celkový triumf má téměř v kapse. "Nenechám si to ujít, v Česku závodím ráda a na Zadově jsem ještě nebyla," řekla polská matadorka, která se svou kolegyní dnešní závod s přehledem opanovaly.    
 
Nejlepší českou závodnicí byla Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) na čtvrtém místě. Ještě v posledním kole ale bojovala s Jankou Števkovou o poslední místo na stupních vítězů, nakonec byla zkušenější Slovenka silnější.   
 
jan_rajchart.jpg"Vypadalo to, že jsme na tom zhruba stejně, já byla lepší ve sjezdech, ona do kopců, má strašně silný motor. V posledním kole jsem udělala malou chybu a cukla mi a já jí už nestačila dojet, byla lepší. Jsem ale spokojená, vylepšila jsem si své letošní maximum," uvedla Karla Štěpánová.   
 
V průběžném hodnocení je s 260 body na čele Szafraniec před Solus-Miskowicz (210), další tři posty pak okupují bikerky Kona Cycling Point - Machulková, Štěpánová a Škarnitzlová.   
 
Klání juniorek bylo dalším parádním představením Barbory Průdkové (Nutrend Specialized), která zatím v Českém poháru neztratila jediný bod. Neméně bravurně si počínal i její týmový kolega Jan Rajchart, který zvítězil mezi 55 juniory.   
 
Výsledky muži Elite: 1. Ondřej Cink (Multivan Merida) 1:27:03 hod. 2. Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek) +1:03 3. Filip Eberl (Remerx Merida Kolín) +2:01 4. Tomáš Paprstka (Remerx Merida Kolín) +2:50  5. Jan Nesvadba (Superior Rubena) +3:26   Průběžné pořadí ČP po 4. závodě: 1. Paprstka 206, 2. Eberl 187, 3. Nesvadba 175, 4. Kulhavý 150, , 5. Vastl 145    
 
Výsledky ženy Elite: 1. Katarzyna Solus-Miskowicz (POL, Kross Racing) 1:13:10 hod. 2. Anna Szafraniec (POL, Kross) +0:34 3. Janka Keseg Števková (SVK) +2:21 4. Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) +2:56 5. Jitka Škarnitzlová (Giant Cycling Point) +4:33   
 
Průběžné pořadí ČP po 4. závodě: 1. Szafraniec 260, 2. Solus-Miskowicz 210, 3. Machulková 191, 4. Štěpánová 185, 5. Škarnitzlová 157    
 
 a_karla_tpnov_-_start_en.jpg
 
Kompletní Výsledky naleznete ZDE. Fotky ZDE.
 
------------------------------------------------------------------   
Foto: Jan Němec/ MTBS.cz   
- Jan Škarnitzl 
- Jan Rajchart
- Karla Štěpánová - start žen 
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF
Přejít na stranu       >>  

Starší příspěvky

Vygenerováno za:0.3315 sec,0.0169 z toho dotazů.Použitá paměť:4,916kB