Kategorie "Cross Country"

1. závod ČP MTB XCO 2014 Teplice

Vložil  Administrátor

xco1401s.jpg
První závod Českého poháru MTB Cross Country
STRABAG MTB CUP 2014 
se konal 19. dubna v Teplicích. 
 
Po roce opět na stejném místě, na prakticky stejné trati ovšem tentokrát s tvrdou konkurencí zahraničních závodníků. Nejen tento závod, ale celý pohár MTB XCO (kromě posledního závodu na Zadově, který se jede v kategorii C2) je zapsán v mezinárodním kalendáři UCI v kategorii C1. Již při prvním závodě se atraktivita získaných UCI bodů a vysokých price money za přední místa projevila ve zvýšeném zájmu ze strany závodníků. Výsledky jednotlivých kategorií naleznete ZDEFotogalerie ze závodu je ZDE.
 
Úvod Českého poháru v Teplicích vyšel po všech směrech na jedničku. Krásné počasí, velké množství diváků a hlavně díky zařazení seriálu do UCI kategorie C1 našlapané elitní startovky. Celkem se v Teplicích představilo 427 bikerek a bikerů z deseti zemí, nejobsazenější byla kategorie Elite a U23, ve které jich soupeřilo 77.   
Byť teplický okruh nesleduje XCO trendy  poslední doby, rozhodně není nezajímavý a lehký. Páteční déšť okruh v centru lázeňského města příjemně smočil, sobotní podmínky tak byly dokonalé. Ani prach, ani bláto.   
Juniorka Barbora Průdková (Specialized Nutrend) splnila svou roli favoritky do posledního puntíku. Zvítězila stylem start-cíl s náskokem dvou minut a čtyřicetisedmi minut před Janou Czeczinkarovou (Big Shock).   
Závod juniorů na 5 kol byl dramatický do posledních metrů. Postaral se o něj favorit Jan Rajchart (Specialized Nutrend) a specialista cyklokrosař Roman Lehý (KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou). Většinou byl na čele Rajchart, ale své slovo si občas vzal i Lehký. S blížícím se finišem vzrůstala i aktivita obou borců. O vítězství se nakonec rozhodlo až kilometr před cílem, kde už Lehký neměl na další atak Rajcharta dostatek sil. Dojel si tak pro své první domácí vítězství.   
"Věřil jsem si, vím, že mám silný poslední kola, taky se rozhodlo tak kilák před cílem. Dneska to bylo strašně těžký. Zkoušel jsem to na Romana víckrát, ale nebyla síla, v těch brdkách jsem ztrácel.  Popravdě to ale dneska nebylo nic moc," nechal se po závodě slyšet nejlepší junior.   
Šest kol pro ženy, to byla porce pro dvaatřicetičlenné, slušně obsazené startovní pole. Na startu nechyběly vynikající Polky, mistryně Belgie, Skotska nebo Slovenska. Češky se tak bohužel do pódiové pětky neprobojovaly, post nejlepší české bikery v Teplicích zastala šestá Pavlína Šulcová (Ghost Rubena), těsně před celkovou vítězkou loňského seriálu ČP Karlou Štěpánovou (Kona Cycling Point). Byl to takovej utrápenej závod, celý závod nebyl moc drobrej. Je to sice útěcha být nejlepší Češkou, ale já chci koukat výš a měřit se s těma světovejma holkama a ty mě dneska bohužel ujely. Chyběla síla v nohou, jsem slabá v technice. Musím to pilovat," přiznala Pavlína. O medailích se rozhodovalo mezi zahraničními bikerkami. První dvě kola byla v čele Polka Katarzyna Solus.Miskowicz (Kross Racing), pak ji na čele vystřídala Belgičanka Githa Michels (Trek KMC). Copatou bikerku ale z prvního místa odstavily technické problémy a špic tak okupovala Slovenka Janka Keseg-Števková (Outsiderz).   
Slovenská jednička se tak po roční mateřské pauze vrátila s plnou parádou na výsluní, zvítězila s více než půlminutovým náskokem právě na belgickou šampionku. O svém vítězství nepochybovala od začátku, věřila si. "Já jezdím na závody s tím, že vyhraju, to jinak nejde," řekla maminka osmiměsíční dcerky Hanky. "Jsem moc spokojená, někdy je to na kole jednodušší než být maminkou. Hanka je moje láska, ale kolo vášeň. Hned 32 dnů po porodu jsem jela závod, pak nějakou silnici, jen abych se oťukala. Tohle je můj asi čtvrtý závod," líčila dále závodnice, která si posteskla na to, že není ze strany sponzorů zájem o bikerku - matku s dítětem. "Nemám žádnou profesionální podporu, od Koby jsem dostala jen kolo."  
Zlatým hřebem celého dne bylo představení elitních mužů. Hned od prvního kola se na čele usadil Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing), nasadil strojové tempo a upaloval k cíli. Jako klíště byl k němu přilepen Jan Nesvadba (Rubena Superior) spolu s Markem Konwou (POL,Betchl.nl Superior Brentjens). Za nimi se ale šikovali další favorité. Nejdříve vedoucí skupinku rozšířil týmový kolega Konwy Jiří Novák a pozdějí také Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized). Stíhal i Kristián Hynek (Ergon Topeak), který velmi špatně odstartoval a musel si čelo závodu pracně dojíždět, na rozdíl od Boudného se mu to ale nepodařilo.   
Když si Jára Kulhavý vezl pětičlenou skupinku za svým zadním kolem i do posledního kola, každý byl zvědavý, jak, kdo a kde rozhodne. Celá skupina zřejmě čekala, kdy to přijde, kdy se Jára zvedne a zmizí. Nikdo se totiž o nic nepokusil.    
A byl to olympijský vítěz, který sjel z parku Letná  mezi lázeňské domy na dlouhou cílovou rovinku, jako první a po čtyřech letech vyhrál závod Českého poháru. O překvapení se postaral Jan Nesvadba, který dojel 5 vteřin za Járou. O bronz se sprintovalo: 3. Konwa, 4. Boudný. Pátý pak dojel Jirka Novák.   
"Jel jsem si svoje tempo, ale že bych se cítil nějak extra dobře, to se teda říct nedalo. Nechtěl jsem nic zkoušet, vyhovovalo mi, jak se jelo. Bylo dobrý, že jsme byli v kontaktu, dlouho jsem nezávodil, takže jsem to nechával až na konec. Věřil jsem si, v průběhu závodu jsem to celý tahal já nebo chvíli Konwa, říkal jsem si, že na tom ostatní nebyli líp než já. Ale mohl jsem udělat chybu, což jsem doufal, že se nestane," sdělil nám po závodě Jára, který už pozítří odlétá na druhý závod Světového poháru do Austrálie.

Výsledky jednotlivých kategorií naleznete ZDE
Fotogalerie ze závodu je ZDE.

Autor/zdroj: Jan Němec - www.mtbs.cz 
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

KOMUNIKÉ - COMMUNIQUE

Vložil  Josef Dlohoš

Registraci na závody XCO naleznete ZDE
 
You can find the registration for XCO HERE 

15.4.2014 14:00
KOMUNIKÉ - COMMUNIQUE
 
Porada Teamů a závodníků (schůze) s organizátory závodu je přesunuta do prostoru kulturního sálu v lázeňském domě Beethoven, který se nachází v bezprostřední blízskosti startu. Interní navigace do salónku, do prvního patra bude zajištěna.
Termín porady zůstává nezměněn - pátek 18.4.2014 od 20:00

The Race Meeting will take place at festive hall of spa house Beethoven. The spa house Beethoven is located very close to the start of the race. Navigation to the first floor will be posted.
Schedule of race meeting is without any change - friday 18.4.2014 from 8pm
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

Termíny konání závodů Českého poháru MTB 2014

Vložil  Administrátor

 
 
DH1304a.jpg
FINÁLNÍ - POTVRZENÉ 
Termíny konání závodů Českého poháru MTB 2014  

Všichni lokální pořadatelé v jednotlivých destinacích potvrdili připravenost na závody ČP MTB 2014 a pracují na přípravách závodů. Věříme, že v letošním roce bude český pohár opět o něco lepší, atraktivnější a že plánované změny a novinky budou ku prospěchu především všem závodníkům.


V současné chvíli finalizujeme rozpisy pro jednotlivé disciplíny XCO, XCE, XCM a DHI a také propozice pro jednotlivé závody. Vše bude k dispozici na stránkách na začátku března. Měření všech našich závodů opět zajišťuje profesionální partner SportSoft - nově budou kolegové měřit i DHI a to s jednou podstatnou změnu - startovací brankou místo dosavadního statisckého zařízení, tolik oblíbené "kozy". 
 
On-line přihlašování na všechny závody (kromě XCM kde je to možné delší dobu před závodem) bude probíhat vždy v týdnu před závodem od pondělí do čtvrtka do půlnoci. přesně tak jak jste byli zvyklí.
 
Další podstatnou novinkou je u DHI kategorie Open, kdy opět po velkém zájmu ze strany závodníků, umožňujeme startovat na závodech Českého poháru závodníkům bez licence. Jediným rozdílem je navýšení startovného o 30 Kč - pojištění pro závod. Samozřejmostí je absolvování závodu na vlastní nebezpečí. Doufáme, že se tak Český pohár dostatečně zatraktivní i pro neprofesionální jezdce. A ti budou mít zároveň možnost se něco naučit a okoukat od našich nejlepších reprezentantů.
 
V disciplíně XCO jsou první 4 závody přihlášeny do prestižní kategorie UCI C1. Těšte se proto na ostrou zahraniční konkurenci a opravdu štědré pricemoney, které oproti předešlým ročníkům stouply skoro na dvojnásobek. U všech závodů XCO kategorie C1 budou mezinárodním UCI rozhodčím a sborem rozhodčích delegovaným ČSC více kontrolováno dodržování všech platných pravidel, zejména pohyb a činnost doprovodu v depu a feed zóně, bezpečnost závodníků na trati, dopping apod.
 
Pokud budete mít jakékoliv dotazy nabo věcné připomínky, kontaktujte mne prosím na josef.dlohos@gmail.com

 
XCO

 19. 4.     UCI C1              Teplice 
 17. - 18. 5.      UCI C1 Bedřichov - ELIMINATOR
 14. - 15. 6.UCI C1 Kutná Hora - ELIMINATOR  
 05. 7.UCI C1 Pec pod Sněžkou
 19. - 20. 7.UCI CN MČR          Praha - ELIMINATOR
 13. 9UCI C2 Zadov

 


XCM 

03. 5.              .                           .Lipník nad Bečvou    
07. 6. Most
21. 6. Jablonné v Podještědí   
02. 8.         Meziboří u Litvínova
20. 9.         MČR CN UCITeplice nad Metují
 

DHI

 
01. 6.              .                         Monínec         
13. 7. MČR CN UCI     Kouty  
10.8.       Špindlerův Mlýn
31. 8.  Ještěd


 
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

Finálový závod ČP MTB CROSS COUNTRY

Vložil  Administrátor

xco1306small.jpgŠestý a zároveň finálový závod Českého poháru MTB Cross Country STRABAG cup 2013 se jel v atraktivním prostředí westernového městečka v Boskovicích. Závodníci i diváci se pohybovali mezi kovboji, indiány, skoty a dinosaury. Fotky naleznete ZDE, výsledky ZDE. V kategorii ELite/pod23 zvítězil Ondřej Cink z týmu Multivan Merida Biking Team, v kategorii Ženy zvítězila Tereza Huříková z SpecializedRacing XC. Celkovým vítězem Českého poháru MTB Cross Country se v kategorii Elita/pod23 stal ŠKARNITZL Jan z SRAM RUBENA TREK, v kategorii Ženy zvítězila ŠTĚPÁNOVÁ Karla z KONA CYCLING POINT.
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

5. závod Českého poháru MTB

Vložil  Administrátor

xco1305a.jpgV pořadí pátý závod Českého poháru STRABAG MTB cup v disciplíně Cros Country se konal v Peci pod Sněžkou. Výsledky naleznete ZDE, fotky ZDE.
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

Pozvánka na závod XCO do Pece pod Sněžkou

Vložil  Josef Dlohoš

bikevikend_2013_aktual_pec_pod_snezkou.jpg
 
O víkendu 17. a 18. srpna se v Peci pod Sněžkou uskuteční akce BIKE VÍKEND MTB. 
 
Hlavním bodem celého podniku bude sobotní 4. závod Českého poháru MTB XCO, kde se představí nejlepší čeští bikeři v kategoriích od žáků až po masters, včetně elitních závodníků mužů i žen. Stávající osvěčenou a velmi náročnou trať se podařilo po nedávných polomech opět zprovoznit, takže nebude oproti minulým letů skoro vůbec změněna. 
 
Na sobotní program naváže v neděli open závod na zkrácené trati otevřený všem věkovým i výkonnostním kategoriím. Závod se zároveň uskuteční jako Mistrovství Královéhradeckého kraje a Přebor SCM.

Díky spolupráci s radiem Beat se v sobotu večer od 19:00 uskuteční v Bull Baru v prostoru startu a cíle legendární ROCKOVÁ PÍPA, kam jsou všichni srdečně zváni!

Program:

Sobota 17.8. - ČP MTB XCO
• 09:00 - žáci
• 09:45 - kadeti/expert/masters
• 11:15 - junioři
• 13:00 - ženy/juniorky/kadetky
• 15:15 - muži elita/U23
• 17:30 - vyhlášení
• 19:00 - ROCKOVÁ PÍPA

Neděle 18.8. - OPEN závod
• 10:00 - nejmladší děti
• 10:45 - vyhlášení
• 11:00 - mladší žáci
• 11:30 - starší žáci
• 12:00 - kadeti/kadetkyky/juniorky
• 12:00 - ženy
• 13:00 - junioři/masters
• 13:00 - muži
• 14:15 - vyhlášení

Veškeré další informace o celém víkendovém dění naleznete na www.bike-pec.cz 
 
 
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

Finále Českého poháru MTB DOWNHILL

Vložil  Administrátor

DH1304a.jpgFinálový závod Českého poháru INGBAU.CZ MTB CUP downhill se konal na premiérové trati Struggle na šumavském Špičáku. 

Výsledky závodu naleznete ZDE.
Fotogalerii z průběhu závodu je ZDE
Celkové výsledky Českého poháru DHI pak ZDE.

Jako obvykle v letošní sezoně i Šumavský areál přivítal jezdce v pátek po dopoledním schválením tratě velkou dávkou deště, která začala okolo 13 hodiny a s malými pauzami vydržela do nočních hodin. Tudíž na trati jezdilo pouze několik nejodvážnějších. Naštěstí se v sobotu počasí umoudřilo a již v dopoledních hodinách začala trať osychat. V odpoledních hodinách byl povrch na trati již ideální a proto všichni přítomní pilovaly záludnosti tratě, která byla totožná s nedávným EP. Komentování tratě je bezpředmětné. Je prostě na úrovni EP, tudíž je náročná a to zvláště v technických kamenitých pasážích.

Neděle přivítala závodníky, kterých se v sobotu zaregistrovalo 106, ideálním počasím pro závody ve sjezdu. V 10.30 hodin se odjela kvalifikace a následně ve 13 hodin závod. Bohužel ve kvalifikaci juniorů musela být jízda z důvodu pádu jednoho z jezdců přerušena což přivedlo komplikaci zastaveným jezdcům, kteří museli opětovně vyjet na start a svoji jízdu opakovat. Za zmínku stojí elitní kategorie mužů, kdy kvalifikaci vyhrál Lukáš Šplíchal před Adamem Vágnerem a Ondrou Štěpánkem. Ve finále na pilu nejvíce přitlačil Honza Čepelák a vybojoval po celkem smolné sezoně svoje první vítězství v elitní kategorii mužů o pouhých 0,120 s před Adamem Vágnerem a 1,9 před Lukášem Šplíchalem. V juniorské kategorii opět s velkou převahou vévodil Martin Lebl a v kategorii Masters I. Vlasta Hynčica . Ten dokonce atakoval svým časem nejvyšší příčky elitní kategorie a druhého v pořadí ve své kategorii porazil o 20 vteřin! Ženskou kategorii vyhrála Michala Šantavá bez přítomnosti Jany Bártové (pozn. autora: dala přednost EP ve Švýcarsku, ve kterém si v celkovém pořadí vede velice dobře a konkurence na EP ji určitě posune výkonnostně výše).

Pořadatel závodu Ski areál Špičák přistoupil k pořádání závodu velice zodpovědně a nachystal trať jako na EP. Traťový komisaři tak i horská služba byla k dispozici dokonce již v sobotním tréninku. Jízdné bylo pro jezdce velice solidní, výdej startovních čísel proběhl plynule časomíra fungovala bezvadně včetně informací ze startovních listin a výsledků. Závodníci obdrželi 52 tisíc Kč na pricemoney a komentátor Michal Berka odvedl jako obvykle bezvadný výkon. Ze závodu bude v tomto týdnu vysílat Česká televize zhruba půlhodinový televizní záznam. Kaňkou na závodu je snad několik zranění včetně Hynka Strouhy alias „Růžováka“, který měl ve finále poměrně nepříjemný pád. Všem přejeme brzké uzdravení.

Vzhledem k tomu, že Špičák byl finálový závod proběhlo rovněž vyhlášení celkových výsledků ČP za rok 2013. V elitní kategorii vyhrál Adam Vágner před Matějem Charvátem a Lukášem Šplíchalem. (pozn. autora : Matěj Charvát si v minulém víkendu na Slovenském poháru způsobil bolestivou naraženinu nohy nad kolenem, protože se pod ním propadl wallride a dal tedy přednost léčení nohy před mistrovstvím světa v JAR než vítězství v ČP). 
Kritici ČP na průběh a organizaci závodu nemohou tedy téměř nic namítat a snad mohou litovat toho, že si mohli minimálně zkusit dle dosaženého času svoji výkonnost s osobnostmi jako je Markus Pekoll z Rakouska, který závod EP na Špičáku absolvoval.

Záznam ze závodu můžete sledovat na programu CT4 Sport v pátek 16.8. v 15:50 a následně prostřednictvím videoarchivu ČT ZDE.

Všem příznivcům Českého poháru děkuje organizátor, pořadatelé a sponzoři za účast na ČP 2013. V následující sezoně 2014 mají zájem o pořádání závodů ČP nový pořadatelé staronových lokalit. Vynasnažíme se, abychom ČP v roce 2014 rozšířili alespoň na 5 závodů na nejnáročnějších a nejlepších tratích v ČR. Budeme se těšit na více odvážlivců na dvou kolech, tlustých pláštích a rovných řídítkách.

Za ČP 2013 Milan Suchomel, reprezentační trenér DH
edit Josef Dlohoš
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

Pozvánka na finále ČP DHi

Vložil  Josef Dlohoš

DH201205g.jpg
Pozvánka na finále ČP ve sjezdu na Šumavský Špičák v termínu od 9. 8. do 11. 8. 2013
 
Tímto zveme všechny příznivce tlustých plášťů sjezdových kol k finálovému závodu INGBAU DOWNHILL MTB CUP 2013 na Šumavský Špičák.
Trať závodu bude identická s tratí nedávného Evropského poháru IXS, takže máte jedinečnou šanci porovnat své výkony s evropskou sjezdařskou špičkou.
 
Lokální pořadatelé vyšli vstříc všem přihlášeným závodníkům a nabízejí tyto atraktivní ceny jízdného:
1denní sleva 35% cena po slevě 320Kč
2denní sleva 40% cena po slevě 530Kč
3denní sleva 40% cena po slevě 770Kč
Vjezd a camping přímo do bikeparku bude zpoplatněn. 
Cena za místo 8x6m (dodávka + stan) s el. přípojkou 300Kč/den.
 
Časový harmonogram závodního víkendu se nemění: 
 
Pátek    
9.00 – 12.00 uzavření tratě – možnost pouze pěší prohlídky a schválení tratě technickým komisaře
12.00 - 18.00 volný trénink na vlastní nebezpečí ( bez zdravotního zabezpečení )
 
Sobota
9:00 – 18.00 volný trénink na vlastní nebezpečí (pouze zdravotní zabezpečení )
16:00 schůzka pořadatele se závodníky
16.00 - 18.00 registrace 
 
Neděle  
8:00 – 10:00 možnost volného tréninku na vlastní nebezpečí bez pořadatelského zajištění (pouze zdravotní zabezpečení) 
10:30 start semifinálové jízdy
13:00 start finálové jízdy
15:00 vyhlášení výsledků pro všechny kategorie a vyhlášení celkového pořadí poháru
 
Podrobné informace najdete na www.poharmtb.cz v sekci Downhill - rozpis závodu a propozice závodů (na poslední straně). 
 
Právě probíhá i přihlašování k závodu ZDE.
 
Těšíme se na vás! 
Za promotéra ČP 
Josef Dlohoš josef.dlohos©gmail.com  
 
.
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

Mistrovství ČR MTB XCO 2013 Bedřichov

Vložil  Administrátor

xco1304bsmall.jpgOpět krásné počasí provázelo Mistrovství ČR MTB Cross Country, které je pro kategorii EXPERT 4. pohárovým závodem Českého poháru MTB XCO 2013 STRABAG MTB CUP. Výsledky ZDE, fotky ZDE. Mistrem České republiky pro rok 2013 v kategorii Muži Elita se stal CINK Ondřej z týmu Multivan Merida Biking Team, v kategorii muži pod 23 získal mistrovský titul NESVADBA Jan z týmu MADETA FITNESS/HAIBIKE, v kategorii ženy elita HUŘÍKOVÁ Tereza ze SPECIALIZED RACING XC, v kategorii ženy pod 23 zvítězila KUNTOVÁ Vendula z týmu REMERX - MERIDA TEAM KOLÍN.
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

Mistrovství ČR MTB XCO Eliminator

Vložil  Administrátor


xce1302small.jpgMistrovství České republiky MTB XCO Eliminator se jelo v Bedřichově. Počasí opět výborné, ve srovnání s prvním eliminátorem v Praze téměř pohádkové. Výsledky ZDE, fotky ZDE. Mistrem České republiky pro rok 2013 se v kategorii Elita/pod23 stal NESVADBA z týmu MADETA FITNESS/HAIBIKE, v kategorii ženy zvítězila HAVLÍKOVÁ Pavla z KC Kooperativa SG Jablonec n. N., v kategorii Junioři ŠELLER Luděk z ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM.
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF

Mistrovství ČR MTB XCO štafet Bedřichov

Vložil  Administrátor


xco1304small.jpgKrásné letní počasí podpořilo závodníky i diváky na Mistrovství ČR Cross Country štafet v Bedřichově. Výsledky naleznete ZDE, fotky ZDE. Zvítězila štafeta ASC Dukla - Specialized ve složení Rajchard Jan, Huříková Tereza, Kulhavý Jaroslav, na druhém místě se umístila štafeta REMERX - MERIDA Team Kolín ve složení Dudek Ondřej, Kuntová Vendula, Eberl Filip a na třetím místě štafeta ČS Specialized / GT Bicykles ve složení Stošek Martin, Veselá Lucie, Vastl Jan.
Tisknout Vytvořit z této novinky PDF
Přejít na stranu       >>  

Starší příspěvky

Pozvánka na Mistrovství ČR XCO Josef Dlohoš @ (16 čec : 15:04) (Cross Country)
Pozvánka na MČR DHI Josef Dlohoš @ (08 čec : 10:30) (Downhill)
3. závod ČP MTB XCO 2013 Kutná Hora Administrátor @ (08 čen : 09:00) (Cross Country)
2. závod ČP MTB XCO 2013 Praha Administrátor @ (02 čen : 11:39) (Cross Country)
ČP Cross Country ELIMINATOR Administrátor @ (01 čen : 21:17) (Cross Country Eliminator)
2. závod ČP MTB DOWNHILL Administrátor @ (26 kvě : 10:06) (Downhill)
reportáž ČT z Monínce Josef Dlohoš @ (21 kvě : 16:06) (Downhill)
Pozvánka na druhý závod ČP XCO Praha Josef Dlohoš @ (14 kvě : 14:47) (Cross Country)
1. závod ČP MTB DOWNHILL Administrátor @ (12 kvě : 11:28) (Downhill)
Vygenerováno za:0.2732 sec,0.0220 z toho dotazů.Použitá paměť:4,884kB