Přestože počasí bikové lokalitě v pražských Řepích tradičně moc nepřeje, je náročný okruh připraven pro druhé kolo STRABAG Českého poháru horských kol.

Na programu nebude pouze nedělní olympijské XCO, ale také sobotní Český pohár MINIME pro všechny dětské kategorie a odpolední, divácky atraktivní sprint Eliminátor XCE.

Pořadatelský tým SK Cyklistů Praha NUTREND Specialized očekává nejenom účast kompletní české špičky včetně olympijského vítěze a medailisty z Ria, Mistra světa a Evropy, Jaroslava Kulhavého, ale také řadu  vynikajících závodníků ze zahraničí. Především startovní pole Juniorských kategorií je již naplněno velmi silnou konkurencí. Junioři a Juniorky z Německa, Rakouska, Ruska, Ukrajiny, Polska a Slovenska spolu s českými závodníky chtějí vyjet body do UCI rankingu.

Trať v Řepích je poměrně náročná, technická, s kombinací přírodních a uměle vytvořených sekcí. Vzhledem k tomu, že celý okruh je začleněný do poměrně malého prostoru, kde se jezdci během jediného kola několikrát vrací do prostoru startovní a cílové rovinky, mohou diváci sledovat průběh celého závodu.

Připomínáme, že povinná registrace do závodu končí dnes ve 12:00

Mapu tratě naleznete ZDE    Propozice závodu pak ZDE

Pozor! Oproti minulým ročníkům je změněné místo kanceláře závodu – tentokrát bude v nové klubovně za BMX tratí.

Vzhledem k předpovědi počasí prosím dbejte na teplotní komfort nejen svůj a svých závodníků – vybavte se prosím opravdu zimním a nepromokavým oblečením a obuví. Závody v Řepích začnou být pravděpodbně stejně vyhlášené jako v Bedřichově…

 

Představme si tedy nejzajímavější pasáže XCO okruhu v Řepích:

1) Specialized EPIC – divácky atraktivní technická pasáž v přímé blízkosti startu a cíle kombinuje celou řadu prvků moderního cross country. Jezdci sjíždějí odkloněné, dřevěné schody, absolvují hned tři druhy kamenitých pasáží, po rovině, v prudkém sjezdu a ve výjezdu, to vše kombinované se single tracky a klopenými zatáčkami.

1 Epic

 

1 Epic 2

 

 

2) NUTREND Enduro Trail – dlouhý technický sjezd zasazený do nádherné přírody, ve svých extrémních pasážích dělá starosti i zkušeným jezdcům.

2 Enduro 2

2 Enduro 1

3) CALABRONE – divácky vyhledávaný kamenitý drop s dopadem do pravotočivé zatáčky s následným levotočivým, prudkým sjezdem zakončeným klopenou zatáčkou na kterou navazuje trail do nejnižší části řepské tratě. CALABRONE navazuje na technickou pasáž Specialized EPIC a nachází se rovněž v přímé blízkosti startu a cíle.

3 Calabrone drop

4) SHERWOOD – odkloněný technický výjezd v listnatém lesíku v průběhu závodu odčerpává jezdcům hodně sil

4 Sherwood

5) DUKLA Trail – dlouhý lesní výjezd v serpentinách

5 Dukla Trail

6) Zídka – drop, který není těžký a nebezpečný, pokud nemáte příliš velkou nebo naopak příliš malou rychlost…

6 Zídka

 

7) MOOSE Double Trouble Drop – prudký sjezd, původně postavený pro závody koní, „zpestřují“ dva různě vysoké dropy

7 moose drop

 

8) TOMKET Double Single – zábavná pasáž za každého počasí – jezdci ji projíždějí smykem

8 Tomket double single

 

9) JARDA – pokud chcete projíždět tuto pasáž s kamenitým dropem a prudkým výjezdem plynule a čistě, musíte disponovat patřičnou silou, rychlostí a výbornou technikou. Podobně jako olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, podle kterého je tato pasáž pojmenovaná.

9 Jarda

 

11) RATATUJ – úplně nová pasáž, kterou se doposud v žádném závodě neprojíždělo. Tvoří ji dlouhá roleta z klád zakončená menším dropem s následným prudkým výjezdem s klopenou zatáčkou

11 Ratatuj

 

12) MASERATI LEVANTE UP and DOWN – nový, široký písčitý výjezd na nejvyšší bod trati, kde jezdci projedou přírodní Pumptrack s následujícím prudkým sjezdem zpět do údolí. Celou pasáž lze pohodlně sledovat z prostoru startu a cíle, jak je patrné z naší fotografie.

12 Maserati Levante Up and Down

 

13) VANA – zábavná pasáž zakončená přejezdem krátké rolety z klád

13 vana

 

14) SLALOM – není až tak jednoduchý, jak na obrázku vypadá…

14 Slalom