Tak jako v minulých letech si vítězové Strabag MTB cupu v cross-country užili půlroční zápůjčku automobilu Hyundai Tucson od společnosti Auto Kout, stejnou radost mají nyní sourozenci Jitka a Jan Škarnitzlovi. Za prvenství v celkovém hodnocení seriálu převzali od spolumajitele firmy Auto Kout Brandýs nad Labem Filipa Kouta tento luxusní vůz, navíc v plné výbavě.

Je to pro oba jistě milý bonus k bodům do světového žebříčku či finančních odměn za jednotlivé závody i konečné pořadí. „Mám takové auto poprvé a moc se mi líbí, již jsem pár cest udělala. Je to na mě sice trošku velké, ale rychle si zvykám. Jezdí se s ním krásně, nejvíce mě zaujalo strašně moc tlačítek, něco jsem dokonce musela vypnout. Jistě ho hlavně ocením v zimě až budu jezdit na běžky, již se těším na vyhřívaná sedadla a volant. Cílem bylo pohár určitě vyhrát a toto je opravdu velký bonus. Měli jsme s bráchou na výběr ze dvou aut. Nechal mě vybrat, takže jsem zvolila bílou barvu, on má takovou smetanovou šedou,“ řekla nadšená Jitka Škarnitzlová jezdící v barvách týmu Česká spořitelna – Accolade. Celkové pořadí poháru ovládla před Adélou Šafářovou (NutrendSpecializedRacing) a Lucií Veselou (GT Opportunity Brno).

To její bratr Jan nesedí Hyundai Tucson poprvé. Vítězství v seriálu obhájil, takže za sebou již má jednu půlroční zkušenost. „Již jsem se těšil, až zase do něj sednu. Vlastní auto stále nemám, od týmu mám přes sezonu dodávku, a tak se mi to hodně hodí. Tentokrát jsem vyhrál jen těsně, ale i tak si myslím, že sezona špatná nebyla. Závody Strabag MTB cupu byly velmi dobře organizované, sbírali jsme cenné body do světového žebříčku, navíc jsou na něm velmi dobré peníze za umístění a to auto, to je taková třešnička,“ řekl Jan Škarnitzl, za nímž skončili v celkovém pořadí Strabag Cupu Tomáš Paprstka (Expres CZ – Scott Team Kolín) a Matěj Průdek (Superior MTB Team).

Všechny závody Strabag Cupu 2017 byly zařazeny do kalendáře UCI v kategorii C1 a C2. Startovalo na nich více než 500 závodníků, navíc sobotních dětských závodů se účastnilo více než 250 dětí v jednom závodě. Závody měli možnost příznivci horských kol vidět i v televizi.

„Pro příští rok připravujeme trochu jiný časový plán. V sobotu opět pojedou závody děti a v neděli zkrátíme časový plán tak, abychom skončili již kolem šestnácté hodiny,“ poodhalil jednu novinku pro rok 2018 předseda komis MTB Českého svazu cyklistiky Petr Marek.

Konečné pořadí Strabag Cupu 2017:

MUži:

  1. Škarnitzl (SramMitasTrek) 271, 2. Paprstka (Expres CZ – Scott Team Kolín) 265, 3. Průdek (Superior MTB Team) 234, 4. Jelínek (SramMitasTrek) 208, 5. Vastl (N1 Team) 203, 6. Kulhavý (SpecializedRacing) 194

Ženy:

  1. Škarnitzlová (Česká spořitelna – Accolade) 272, 2. Šafářová (NutrendSpecializedRacing) 240, 3. Veselá (GT Opportunity Brno) 212, 4. Průdková (Superior MTB Team) 204, 5. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. N.) 201, 6. Tvarůžková (Craft Rocky MountainFactory Team) 198