Bike klub Vimperk a jeho cyklistický tým Česká spořitelna Specialized Junior pořádají spolu s Lyžařským areálem Zadov další ze závodů Českého Strabag poháru horských kol. O nadcházejícím víkendu 3. – 4. června bude technická a přírodní trať na Zadově hostit prakticky celou českou špičku horských kol.

V čele startovního pole bude Jan Škarnitzl, desátý muž z posledního závodu Světového poháru z Albstadtu. Chybět bude ale nejspíš pro problémy s naraženými žebry Jaroslav Kulhavý.

Na domácí trati se představí i závodníci týmu ČS Specialized a studenti sportovního gymnázia ve Vimperku. Hlavně v juniorských kategoriích je očekáván úspěch od Davida Zadáka a Terezy Sáskové, nejlepších českých juniorů. Určitě jim budou zdatně sekundovat František Honsa, vedoucí závodník Českého poháru MTB a Samuel Jirouš. Těšit se můžeme i na Jana Vastla, který tady může prolomit sérii neúspěchů v posledních závodech.

V čele průběžného pořadí seriálu v hlavních kategoriích jsou Jan Škarnitzl a jeho sestra Jitka. Škarnitzl zatím nechyběl ani jednou na stupních vítězů. V Kutné Hoře zvítězil, v Praze byl třetí a v Peci druhý. Jitka zatím pořadím stoupá. Po čtvrtém místě v Kutné Hoře dojela třetí v Praze a v Peci již byla druhá.

Hlavní program je situován na neděli. V sobotu budou závodit v cross country děti a ty nejmenší na odrážedlech, v odpoledních hodinách se pojedou závody ve sprintu Eliminátor. V neděli se bude bojovat o body do seriálu Strabag Cupu. Ženy vyrazí na trať ve 13:30, muži startují o dvě hodiny později.

Průběžné pořadí Strabag Cupu:

Muži:

  1. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) 117, 2. Paprstka (Expres CZ Scott Team Kolín) 114, 98, 4. Jelínek (Sram Mitas Trek) 87, 5. Rajchart (Česká spořitelna Accolade) 80. 6. Filatov (Rus./Scott-Nagornaja) 77.

Ženy:

  1. Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade) 114, 2. Sadlecká (Pol./Euro Bike Kaczmarek Electric Team) 105, 3. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.) 99, 4. Zielinská (Pol./KKS Sokól Kęty Kellys) 98, 5. Achmadullinová (Rus.) 97, 6. Šafářová (Nutrend Specialized Raing) 94.