Kutná Hora bude ve dnech 15. a 16. dubna dějištěm úvodního podniku nejvyšší tuzemské soutěže horských kol, STRABAG MTB cupu v disciplínách Eliminátor a Cross-country.

strabag2V posledních letech prodělal Český pohár horských kol řadu změn, které z něj učinily velmi atraktivní soutěž mezinárodního formátu, což se projevilo velkým zájmem startujících, zahraničních jezdců. I v letošním roce se nám již na první závod STRABAG cupu přihlásilo velké množství zahraničních závodníků. Na sobotní Eliminátor je v tuto chvíli přihlášeno 375 závodníků a na nedělní klasiku v podobě Cross Country již 636 závodníků ve všech kategoriích. V Kutné Hoře přivítáme mimo širší české špičky i závodníky ze Slovenska, Německa, Polska, Ukrajiny, Ruska, Itálie, Mexika a Rakouska,  přibližuje Petr Marek, zakladatel a ředitel Českého poháru horských kol.

V letošním roce jsou všechny závody dvoudenní se sobotním dopoledním Českým pohárem MINIME horských kol pro všechny dětské kategorie a odpoledním, atraktivním sprintem XCE Eliminator. Český pohár MINIME zaznamenal již v loňském roce obrovský zájem ze strany dětských závodníků a věříme, že i v letošním roce přiláká tento seriál značný počet dětí, který si budou chtít závodit na profesionálních tratích společně s těmi nejlepšími.  Závody dětí a mládeže, tedy především žákovských kategorií, chceme i nadále rozvíjet a podporovat. Jsme přesvědčeni, že více takovýchto kvalitních závodů pro širokou členskou základnu začínajících bikerů, pomůže při aktivním vyhledávání dalších talentů s cílem pomoci jim na cestě k výkonnostní cyklistice, doplňuje Petr Marek.

Atraktivitu letošního Českého pohár horských kol jistě zvýší i účast našeho nejlepšího bikera v krátké MTB historii Jaroslava Kulhavého, který se i v letošním roce zúčastní hned několika závodů ČP.

Stejně jako v loňském roce i v tom letošním bude vypsána prestižní soutěž týmů a vítěze jednotlivých závodů vždy doprovodí na stupně vítězů i vítězné kolo dne.

I v letošním roce jsou pro celkové vítěze seriálu připraveny velmi hodnotné ceny. Celkem se na finančních prémiích rozdá 500.000,-Kč a vítězové Elitní kategorie mužů a žen získají pro své užívání zdarma nový vůz SUV Hyundai Tucson, zapůjčený na ½ roku společností Auto Kout Centrum. U tohoto  sponzora ČP mají všichni účastníci Strabag cupu zajištěny nadstandartní slevy a služby. Při koupi auta Hyundai stačí předložit startovní číslo.

Všechny závody STRABAG cupu budou letos vysílány v 25 minutových záznamech České televize.

Závody Českého poháru horských kol bude diváky provázet populární aktivní moderátor Miroslav Lenc.

Věnujte prosím pozornost časovému plánu letošních závodů, stejně tak Rozpisu XCO a XCE, kde naleznete všechny potřebné informace k systému a ealizaci závodů.

Po mnohých dotazech upřesňujeme také prezenci do závodů:

  • Všichni závodníci musí být přihlášeni v on-line registraci.
  • Dodatečné přihlášení je možné jak pro XCE tak pro XCO pouze v pátek a je zpoplatněno +100,- Kč k ceně startovného.
  • Prezence na závody XCE končí dle časového plánu v sobotu v 10:00 pro všechny kategorie, včetně odpoledních.
  • Prezence závodníků, přihlášených na závod XCO, musí pro všechny kategorie proběhnout nejpozději do dvou hodin před startem dané kategorie. Tedy všechny žákovské kategorie musí projít prezencí již v sobotu odpoledne. Nedělní prezence není z organizačních důvodu již možná.

Všechny případné dotazy Vám zodpoví technický ředitel poháru, pan Josef Dlohoš. Své dotazy a poznámky posílejte prosím e-mailem na josef.dlohos@gmail.com