Technické sekce během sobotního závodu v NMNM

GENERÁLKA NA TECHNICKÉ SEKCE

Umíš bunny hop? Zvládneš projet cílem jako vítěz? Dokážeš udržet balanc?

Základní dovednosti jízdy na kole se můžeš naučit na MTB sekcích, které jsou využívány například při Mistrovství Evropy mládeže nebo při Slovenském poháru. V Novém Městě na Moravě máš šanci se seznámit s provedením překážek a projet si technické sekce při Českém poháru v sobotu 2. června 2018.

Než se mladí bikeři vydají do závodů cross country, měli by zvládnout své kolo natolik, aby pro ně jízda v náročném terénu byla bezpečná, rychlá a efektivní.  Někteří z našich už měli možnost se seznámit s jednoduchými pomůckami, které rozvíjí dovednosti při jízdě na horském kole. Takzvané technické sekce se totiž stali součástí závodů Slovenského poháru a velmi dobře je zná i mládežnická reprezentace z Mistrovství Evropy v Grazu.

Různé typy umělých překážek a jízdních dovedností s několika levely obtížnosti za pomoci prken, klád, lahví… učí dovednostem, které kluci a holky na kolech využijí v terénu. Spolu se závodem na okruhu tvoří závod MTB kombinace, kdy se projetí sekcí hodnotí formou trestných bodů, za které se dle věku přidělují sekundy, s těmi následně jezdec nastupuje do závodu XC.

Český svaz cyklistiky právě o pořádání kombinovaného závodu uvažuje na vybraných pohárových závodech v sezóně 2019. Proto Vás zveme na malou generálku ve Vysočina aréně.

Nákres technických sekcí naleznete zde:  Download

Pravidla pro MTB sekce pak: Download