Nejen náš generální partner STRABAG nám potvrdil podporu i pro následující bikovou sezónu. Proto právě dnes přicházíme s potvrzením termínů a destinací všech závodů XCO a XCM v roce 2018. Základ celého poháru tvoří zkušení pořadatelé, se kterými spolupracujeme více sezón. V termínech XCO je ale i jeden „nováček“ – Nové město na Moravě, kde Český pohár bude pořádat stejný organizátor jako Světový pohár. Všechny týmy, včetně mládežnických, si tak budou moc vyzkoušet tuto nádhernou ale i náročnou trať na vlastní kůži, tedy nejen z pohledu diváků.
Všechny závody XCO budou opět zařazeny do atraktivní kategorie UCI C1 pro kategorie Muži a ženy elite. Těšíme se tedy opět i na účast zahraničních závodníků. V současné chvíli ještě jednáme o zařazení juniorské série na některé ze závodů.

Ze závodů STRABAG Cupu 2018 XCO jsme zcela vyřadili závody XCE Eliminátor. Toto vyřazení nám ale dává více, především časového prostoru, na hlavní disciplínu – XCO. Především mládežnické kategorie – žáci, žákyně a kadeti tak pojedou v rámci nového časového plánu svůj vlastní, samostatný závod. V sobotu tak odjedeme dětské a žákovské kategorie, v neděli pak kadety, mastry, experty, juniory, ženy, juniorky a kadetky. Závěr celého víkendu bude opět patřit nejrychlejší kategorii – muži Elite. Nově budou na všech závodech STRABAG českého poháru horských kol Juniorské kategorie vyjíždět body do mezinárodního žebříčku UCI a to stejně jako Elitní kategorie body kategorie C1.

Termíny závodů – Český pohár STRABAG CUP XCO  2018:

21. – 22. dubna UCI C1 Praha

5. – 6. května UCI C1 Brno

2. – 3.června UCI C1 Nové Město na Moravě

16. – 17.června UCI C1 Zadov

30. června – 1. července UCI C1 Bedřichov

20. – 22. července UCI CN Pec p. Sněžkou MČR

 

Termíny závodů – Český pohár  STRABAG CUP XCM 2018:

2. června. UCI CN Klatovy MČR

23. června Most

4. srpna Hlinsko

8. září Teplice nad Metují

29. září Žacléř

 

Přejeme vám všem příjemnou a důkladnou zimní přípravu a těšíme se na viděnou na závodech STRABAG CUPu MTB 2018!

Za pořadatele Josef Dlohoš josef.dlohos@gmail.com