Praha 17 – Řepy budou o víkendu 21. a 22. dubna 2018 dějištěm úvodního závodu horských kol v olympijském cross country.

Pohled do stále se plnící startovní listiny slibuje napínavé souboje ve všech vypsaných kategoriích, na startu se sejde nejenom kompletní česká špička v čele s olympijským vítězem z Londýna a stříbrným medailistou olympiády v Riu, Jaroslavem Kulhavým, ale také početná a silná konkurence ze zahraničí. Zastoupeni jsou závodníci a závodnice z Francie, Mexika, Polska, Německa, Rakouska a další.

 

 

STRABAG Český pohár horských kol se v letošním roce pojede v novém modelu.

„V letošním roce jsme upravili časový program závodů Českého poháru horských kol tak, aby odpovídal současnému světovému trendu,“ říká prezident Českého svazu cyklistiky a zakladatel Českého poháru horských kol, ing. Petr Marek a dodává, vypustili jsme závod XC Eliminátor a věnovali celý sobotní program samostatným závodům dětských kategorií v rámci MINIME Český pohár horských kol, které se pojedou pod názvem nového partnera Hello bank!  I na další kategorie nám tak zbylo více času, takže skoro každá kategorie může jet svůj vlastní závod. V neděli pak uvidíme postupně všechny mládežnické a dospělé kategorie, které zakončí závod kategorie Elite mužů.“

 

Náročná a krásná trať v pražských Řepích patří k tradičním a vyhledávaným místům Českého poháru a závody se zde těší velkému diváckému zájmu.

Pořadatelský tým SK Cyklistů Praha Nutrend Specialized připravoval okruh pro závody průběžně několik měsíců a trať slibuje množství divácky atraktivních sekcí, která mají svá jména:

NUTREND Racing, MOOSE Double Trouble Drop, EPIC, Calabrone Cafe, TOMKET Rock Garden, Maserati LEVANTE Climb, DUKLA TRAIL, FINISH LINE Wood System, Praha Bike Snake, Double espresso Cafe Ramenzoni,  Ratatuj Sýkora, Jarda a Vana.

Novinkou a zajímavostí je velmi prudký výjezd, pojmenovaný „The Wall – Stěna“ a také stará cesta pro koně, která zavede závodníky technickým výjezdem do závěrečného prudkého sjezdu. Dostala název „Hatátitla a Ilči“.

 

 

 

Přesný časový harmonogram celého víkendu Vám napoví, kdy se přijít podívat na pro Vás nejatraktivnější závodní kategorii.

Prosím věnujte zvýšenou pozornost příjezdu a parkování v místě závodu. Letos je oproti minulým letům velmi změněna lokální situace (systém jednosměrek, slepé ulice atd.) Logistické info jsme zveřejňovali v minulé zprávě.

 

Další informace naleznete zde na stránkách nebo na www.skcpraha.cz

FOTO: www.prahamtb.cz

Děkuji a zdraví Vás,

Viktor Zapletal, ředitel závodu v Praze & Josef Dlohoš, technický ředitel poháru