Vrcholem letošní sezóny bude o víkendu 20. – 22. července domácí šampionát MTB XCO v Peci pod Sněžkou.

V pátek odpoledne se o mistrovské dresy pojedou týmové štafety, v sobotu dopoledne pak jedinečný závod také mistorvské dresy Up hill, na který se již nyní můžete přihlašovat na obvyklé stránce: http://cpxcmtb.sportsoft.cz/. Místní pořadatel připravil pro tuto jedinečnou disciplínu hodnotné ceny. Chybět nebudou mistrovské dresy v mnoha kategoriích, medaile a pricemoney. Více o závodu Up hill naleznete zde: bike-vikend-mtb

Protože se nám množí dotazy o složení sestavy štafet – zde je výňatek z rozpisu poháru, který sestavy závodníků do závodu o mistrovské štafetové dresy řeší:

článek 12. organizačních pokynů rozpisu STRABAG cupu:
Mistrovský závod družstev/štafet. V souladu s časovým plánem MČR se uskuteční soutěž družstev/štafet o titul „Mistr České republiky 2018“. V závodě mohou startovat pouze 3 členná družstva  složená pouze z českých závodníků a těchto kategoriích:
1. závodník: Muž Elite nebo U23 nebo Masters
2. závodník: Žena Elite nebo Juniorka nebo Kadetka
3. závodník: Junior nebo Kadet.
Alespoň dva závodníci z přihlášené štafety, musí být registrováni ve stejném sportovním oddíle/klubu. Vítězná štafeta získá titul „Mistr České republiky 2018“, mistrovské dresy a medaile. Štafety na druhém a třetím místě získají medaile. Tituly budou uděleny pouze v případě účasti alespoň pěti štafet.

V sobotu odpoledne pak budou následovat obvyklé kategorie letošních závodů Minime Cupu Hello bank! a V neděli pak tradičně všechny kategorie od expertů, masterů a kadetů počínaje a ženami a muži elite konče.

Dohromady bude rozdáno 33 mistrovský dresů ve všech kategoriích.

Při slavnostním vyhlášení budou také rozdány trofeje a ceny za celkové pořadí letošního ročníku STRABAG Cupu a Hello bank! Minime Cupu.

Z časového plánu pro letošní ročník MČR vypadává závod Eliminátoru.

Ve všech kategoriích se poslední závod, MČR jede o dvojnásobné body do celkového hodnocení.

Uzávěrka přihlášek je pro děti nejpozději hodinu před startem kategorie, pro všechny ostatní je nutné přihlášení on-line a prezentace na místě končí tři hodiny před startem kategorie.

Časový plán celého víkendu naleznete zde: bike-vikend-mtb-program

Aktualizované propozice naleznete zde: Download

 

Pokud máte jakékoliv dotazy k MČR MTB XCO 2018, kontaktujte nás prosím nejlépe e-mailem na poharmtb@seznam.cz