Minime CUP MTB

Komuníké k letošnímu MINIME CUPU 2021

Fakt, že se závody XCO pojedou v Bedřichově a na dalších závodech ČP MTB XCO pro všechny kategorie vč. dětí a žáků, již jistě všichni dobře víte. Nicméně máme další aktuální důležitá upřesnění:

 • pro kategorie žáci I a II a žákyně I a II se nebudou v sezóně 2021 dva nejhorší výsledky z vypsaných závodů započítávat do celkového pořadí poháru. 
 • na startu závodu v Hlinsku budou rozhodnutím hlavního rozhodčícho mimo pořadí do závodu zařazeni závodníci, kteří se budou účastnit ME v italské Pile
 • náhradní závod na Zadově 3.7. se započítává do celkového pořadí ČP pro všechny vypsané kategorie dětí a žactva. Na tomto náhradním závodě se nepojedou pro žactvo technické sekce.  
 • náhradní závod za Brno je v jednání - o jeho termínu a propozicích budeme včas informovat

Tuto úpravu vydáváme především vzhledem k mnohým dotazům ze stran týmů, závodníků a trenérů. Všechni, kteří se účastní českého poháru jsou důležití. Ani ti nejlepší, ani ti nejpomalejší by neměli být znevýhodněni podmínkami soutěže, termínovými kolizemi a dalšími komplikacemi. Všichni jsme si prošli dost dlouhým kovidovým obdobím, proto děláme vše proto, aby byl letošní ročník poháru pros všechny co nejpříjemnější a bez zbytečných stresů. Děkujeme všem za podporu! 

Minime MTB cup

Závody horských kol v olympijské disciplíně cross-country určené pro budoucí bikery od těch nejmenších až po žáky a žákyně, tedy dětské závody různých věkových kategorií určené pro licencované závodníky i příchozí bez licence ČSC. Dle věkové kategorie je uzpůsobena délka a počet okruhů, náročnost a profil samotné trati. Nejmenší závodníci vyráží na trať na odrážedlech. 

I v letošním roce vypisujeme pro žákovské a dětské kategorie soutěž „ČP Minime CUP“. Jednotlivé závody „ČP Minime CUPu“ budou organizovány stejně jako závody Českého poháru MTB cup 2021 a řídí se jeho organizačními pokyny, časovým plánem poháru a platným Soutěžním řádem. Bodové hodnocení dětských a žákovských kategorií je shodné s bodováním ČP. Žákovské a dětské kategorie obdrží věcné ceny. Zároveň u všech kategorií dětí 0-10 let bude vyhlášen dětský mistr ČR i přesto, že děti nemusí mít licenci ČSC. 


Termíny a destinace

27. červen 2021

Bedřichov - včetně technických sekcí

3. červenec 2021

Zadov - bez technických sekcí

1. srpen 2021

Hlinsko - včetně technických sekcí

21. - 22. srpen 2021

Harrachov - včetně technických sekcí

12. září 2021

Město Touškov - včetně technických sekcí

???

Náhradní závod za BRNO - bez technických sekcí

změny termínů vyhrazeny

Jezdíme pro budoucnost

Milí dospělí, rodiče, trenéři a asistenti! Máme velkou radost, že jsme se společně dnes přijeli podívat a zúčastnit Českého poháru horských kol. Dnes je náš den, kdy chceme ukázat, co všechno jsme se v tréninku naučily. Každý z nás chce vyhrát, ale i kdyby se nám to dnes nepovedlo, nic se přeci neděje. Pro nás je hlavní prožitek a radost ze hry. Nechte nás tedy prosím v klidu jezdit. Je to náš závod, naše snaha a i chyba, kterou uděláme, nás může naučit něco nového. Povzbuzujte, fanděte, ale prosíme Vás, neraďte a nekritizujte. To jaký máme zařazený převod, je podle vás, rodičů, jedno z klíčových věcí. Ano, asi ano. Ale v závodě už se to nenaučíme, jen nás to vystresuje o dost víc. Přehazovat, kadenci, techniku, sjezd a vše se nejlépe naučíme v klidu - jak při závodě tak při tréninku. Určitě sledujte chyby, které děláme při závodě, abyste je pak mohli zkonzultovat s trenérem. Jen tak se z nás stanou nový mistři evropy, světa a třeba i olympijští vítězové.
Děkujeme, že rozvíjíte naší kariéru. A že ji nekazíte!
VAŠE DĚTI

Desatero dětí pro rodiče a fanoušky
 

 1. Fanděte a povzbuzujte
 2. Bavte se s námi - cyklistika je přece láska na celý život
 3. Oceňujte naše dovednosti, ale hlavně snahu
 4. Nenadávejte a neraďte nám křikem, co máme na trati dělat. Radí a vede nás trenér
 5. Pomáhejte nám, abychom se zlepšovaly
 6. Respektujte naše soupeře i jeho fanoušky
 7. Hlavní cíl není vítězství, ale radost z jízdy, ze závodu
 8. Zatleskejte i soupeři, který se snažil a dodržoval fair play. Ať už vyhrál, nebo prohrál
 9. Netlačte nás a zbytečně nestresujte, nechtějte výhru za každou cenu 
 10. Pomožte nám naučit se prohrávat, vyhodnotit naše chyby, poučit se pro příště - to nás zlepší
   

Dětská prosba na závěr

Prosíme, dodržujte tato pravidla a připravte pro nás i pro Vás příjemnější a zábavnější cyklistické prostředí, kde je hlavním cílem radost z jízdy, ze závodu. Pokud nejste schopni tato pravidla dodržovat, nejste našimi opravdovými fanoušky a my děti Vás prosíme, staňte se jimi. Potřebujeme Vás!