STRABAG Minime MTB

STRABAG Minime MTB cup

Závody horských kol v olympijské disciplíně cross-country určené pro budoucí bikery od těch nejmenších až po žáky a žákyně, tedy dětské závody různých věkových kategorií určené pro licencované závodníky i příchozí bez licence ČSC. Dle věkové kategorie je uzpůsobena délka a počet okruhů, náročnost a profil samotné trati. Nejmenší závodníci vyráží na trať na odrážedlech. 

I v letošním roce vypisujeme pro žákovské a dětské kategorie soutěž „ČP STRABAG Minime“. Jednotlivé závody „ČP STRABAG Minime“ budou organizovány stejně jako závody Českého poháru MTB cup 2020 a řídí se jeho organizačními pokyny, časovým plánem poháru a platným Soutěžním řádem. Bodové hodnocení dětských a žákovských kategorií je shodné s bodováním ČP. Žákovské a dětské kategorie obdrží věcné ceny. Zároveň u všech kategorií dětí 0-10 let bude vyhlášen dětský mistr ČR i přesto, že děti nemusí mít licenci ČSC. 


Termíny a destinace
4. - 5. červenec 2020 Plzeňský kraj - Město Touškov
10. - 12. červenec 2020  Pec pod Sněžkou MČR 
8. - 9. srpen 2020 Zadov 

29. - 30. srpen 2020

Brno

Jezdíme pro budoucnost

Milí dospělí, rodiče, trenéři a asistenti! Máme velkou radost, že jsme se společně dnes přijeli podívat a zúčastnit Českého poháru horských kol. Dnes je náš den, kdy chceme ukázat, co všechno jsme se v tréninku naučily. Každý z nás chce vyhrát, ale i kdyby se nám to dnes nepovedlo, nic se přeci neděje. Pro nás je hlavní prožitek a radost ze hry. Nechte nás tedy prosím v klidu jezdit. Je to náš závod, naše snaha a i chyba, kterou uděláme, nás může naučit něco nového. Povzbuzujte, fanděte, ale prosíme Vás, neraďte a nekritizujte.
Děkujeme! VAŠE DĚTI

Desatero dětí pro rodiče a fanoušky
 

 1. Fanděte a povzbuzujte
 2. Bavte se s námi - cyklistika je přece láska na celý život
 3. Oceňujte naše dovednosti, ale hlavně snahu
 4. Nenadávejte a neraďte nám křikem, co máme na trati dělat. Radí a vede nás trenér
 5. Pomáhejte nám, abychom se zlepšovaly
 6. Respektujte naše soupeře i jeho fanoušky
 7. Hlavní cíl není vítězství, ale radost z jízdy, ze závodu
 8. Zatleskejte i soupeři, který se snažil a dodržoval fair play. Ať už vyhrál, nebo prohrál
 9. Netlačte nás a zbytečně nestresujte, nechtějte výhru za každou cenu 
 10. Pomožte nám naučit se prohrávat, vyhodnotit naše chyby, poučit se pro příště - to nás zlepší
   

Dětská prosba na závěr

Prosíme, dodržujte tato pravidla a připravte pro nás i pro Vás příjemnější a zábavnější cyklistické prostředí, kde je hlavním cílem radost z jízdy, ze závodu. Pokud nejste schopni tato pravidla dodržovat, nejste našimi opravdovými fanoušky a my děti Vás prosíme, staňte se jimi. Potřebujeme Vás!