3. závod IZOMAT MTB cup 2022 Zadov

Zadov ovládli zahraniční bikeři

Pouze Jitka Čábelická (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) se při absenci Ondřeje Cinka prosadila z českých jezdců v elitních kategoriích při třetím závodu IZOMAT Cupu – Českého poháru v cross country, který se jel dnes na šumavském Zadově, na stupně vítězek, když skončila třetí.

Úspěšní byli především zahraniční jezdci. Závod mužů ovládl Anton Cooper z Nového Zélandu, který je pravidelným jezdcem Světového poháru. Druhého Němce Georga Eggera, obhájce loňského vítězství, porazil o 1:07 a třetí dojel se ztrátou 2:11 polský závodník Bartlomiej Wawak. Nejlepší z Čechů byl pátý Jan Vastl (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) s odstupem 2:39. Dosud vedoucí závodník poháru Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) dojel tentokrát až sedmnáctý, ale i to mu stačilo k uhájení vedení.

Mezi ženami vyhrála Němka Lia Schrieversová, letos již podruhé. Nejlepší byla v prvním podniku IZOMAT Cupu v Brně a druhá ve Městě Touškov a jasně vede průběžné hodnocení. Se ztrátou 30 vteřin projela druhá Švýcarka Steffi Häberlinová a toto duo doprovodila na stupně vítězek Čábelická. Opět se dařilo mladé Adéle Holubové (kola-bbm.cz), která cílem projela šestá a průběžně je druhá.

Na své skvělé vystoupení při závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě navázala i na Šumavě juniorka Simona Spěšná (jb BRUNEX Superior Factory Racing). V cíli byla jasně první, navíc s náskokem 3:28 před Karlou Novákovou (Jaroslav Kulhavy Cycling Team). Mezi juniory vystoupil na nejvyšší stupeň Ondřej Novotný z Dukly Praha.