3. závod MTB cup 2024 Bedřichov

V Bedřichově slavili výhru Holubová a Sáska

Třetí díl seriálu Conseq MTB Cup v olympijském cross country absolvovali nejlepší čeští bikeři a slušná zahraniční konkurence na okruhu v krkonošském Bedřichově. A na nejvyšší stupně vystoupili mladí čeští reprezentanti patřící do kategorie U23 Adéla Holubová (ROUVY Specialized) a Jan Sáska (Subtera Santa Cruz). Mezi juniory byli nejrychlejší Kryštof Bažant (CyklostarPirelli) a Amálie Gottwaldová (CP team).

Na startu závodu mužů opět chyběla česká jednička Ondřej Cink, který má jistotu nominace na olympiádu do Paříže. Pozornost tak byla upřena především na závod žen. Ten měl v přímém souboji rozřešit tajenku, která žena bude Česko reprezentovat na OH. Rozhodovat se mělo především mezi Jitkou Čábelickou (GAPP SystemKolofix) a Adélou Holubovou.

Zvítězila Holubová, nejzkušenější bikerka startovního pole Čábelická závod po problémech nedokončila. Rozhodnuto však definitivně není, konečné slovo bude komise trenérů a návrh následně schválí komise MTB Českého svazu cyklistiky. Jasno by mělo být začátkem příštího týdne.

„V úvodu mi Patricie Srnská s Jitkou Čábelickou trochu odjely, ale říkala jsem si, že dál musím jet své tempo a nenechám se rozhodit. To se ukázalo jako správné rozhodnutí, holky jsem dojela a následně si jela sólo závod až do cíle. Byla to taková dlouhá časovka a jsem moc ráda za vítězství,“ řekla Holubová, jež vede i průběžné hodnocení poháru. Druhá skončila Polka Aleksandra Podgorská, třetí projela cílem Simona Spěšná (jb BRUNEX Superior FactoryRacing).

Mezi muži slavil výhru Sáska, ale pouze o devět vteřin za ním dojel polský biker  Filip Helta, třetí byl Lukáš Kobes (GappSystem – Kolofix), jenž na vítěze ztratil 51 vteřin. „Je to super,“ radoval se Sáska po premiérovém vítězství v elitní kategorii. I on vede průběžně po třech závodech pohár jak mezi elitou, tak v kategorii U23.

„Už od začátku jsem si to hlídal zpředu a jsem rád, že se mi to povedlo. Poté co mě Helta dojel, tak jsme si zkoušeli vzájemně nastupovat. V předposledním kole, když jsem jel za ním, jsem viděl, že si není úplně jistý v kamenité pasáži a v závěrečném okruhu jsem mu v tom místě nastoupil. Jsem rád, že to vydrželo až do cíle,“ uvedl Sáska.

Výsledky:

Muži:

1. Jan Sáska (Subtera Santa Cruz) 1:27:56
2. Filip Helta (Pol./KTM SGR MTB Team) +9
3. Lukáš Kobes (GAPP System - Kolofix MTB Racing Team) +51
4. Matej Ulík (SR/EXPRES CZ - BMD Team Kolín) +55
5. František Hojka (EXPRES CZ - BMD Team Kolín) +1:04
6. Jan Zatloukal (NutrendSpecialized SKR Racing) +1:12.

Ženy:

1. Adéla Holubová (ROUVY Specialized) 1:30:28
2. Aleksandra Podgorská (Pol./KTM SGR MTB Teamn) +3:02
3. Simona Spěšná (jb BRUNEX Superior FactoryRacing) +4:38
4. Nela Viktorová (ROUVY Specialized) +4:58
5. Zuzanna Krzystalaová (Pol./Pho3nix Cycling Team) +5:21
6. Jana Czeczinkarová (ElmatradeRacing Team) +7:30.

Junioři:

1. Kryštof Bažant (CyklostarPirelli) 1:09:14
2. David Friedel (Ostra-Multicraft Čeladná) +45
3. Moritz Lindner (Něm./Dresdner SC 1898) +58
4. Karel Najser (Ostra-Multicraft Čeladná) +1:35
5. Jakub Polchopek (Pol.) +1:53
6. Václav Kratochvíl (CyklostarPirelli) +3:00.

Juniorky:

1. Amálie Gottwaldová (CP team) 1:10:19
2. Kateřina Dušková (Czech Multisport Coaching) +53
3. Hanka Viková (Dukla Praha) +2:54
4. Anna Hanáková (HanakSistersCyclingAcademy) +3:04
5. Marika Pulkrabová (ROUVY Specialized) +4:19
6. Kateřina Beyerová (ROUVY Specialized) +5:34.

sledujte nás na facebooku

Výsledky průběžně ZDE:
Fotky
ZDE