3. závod Strabag Cup 2020 – Český pohár horských kol

Na Zadově kralovali Carstersen a Terpstraová

Třetí podnik Strabag Cupu, Českého poháru v olympijském cross country, přilákal na šumavský Zadov takové malé startovní pole Světového poháru. Ve velice kvalitní konkurenci kralovali zahraniční bikeři - mezi ženami byla nejlepší Anne Terpstraová (Niz./GHOST Factory Racing), závod mužů ovládl Sebastian Fini Carstensen (Dán./CST POSTNL Bafang MTB Racing Team). Z našich bikerů se na stupně vítězů prosadil v elitních kategoriích pouze třetí Ondřej Cink (KROSS Racing Team).
Trať, kterou sice zkropil dopoledne déšť, byla pro hlavní závody suchá, ale na Zadově tradičně hodně náročná. Ženy rozjely závod velmi rychle a v úvodu prvního kola byla ve vedení Jitka Čábelická (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team). Hned za ní se seřadily všechny ostatní favoritky až na Dánku Anniku Langvadovou (Specialized Racing), která se ale na čelo rychle dotáhla.
Dva okruhy před koncem nastoupila Terpstraová a soupeřky ji viděly poté až v cíli. Po prvenství v úvodním dílu seriálu si dojela pro druhý pohárový triumf. Za ní dojely Alessandra Kellerová (Švýc./Thömus RS Swiss Bike Team), Jana Bělomojná (Ukr./CTS PostNL Bafang MTB Racing Team) a Langvadová. Čábelická skončila pátá a upevnila si průběžné vedení v celkové klasifikace před druhou Janou Czeczinkarovou (LIV Mistral Cycling), která dnes skončila dvanáctá.
"Páté místo v takové konkurenci je pro mě super. Zdejší trať je dost náročná a to mi vyhovuje. Zkusila jsem to v prvním kole, ale soupeřky mě odjet nenechaly," byla v cíli slova Jitky Škarnitzlové.
V závodu mužů se hned po startu usadili dánští jezdci Sebastian Fini Carstensen (CST POSTNL Bafang MTB Racing Team), Simon Andreassen (Specialized Racing), Cink a Ital Gerhard Kerschbaumer (Torpado Ursus). Cink zkusil ve druhém okruhu soupeřům odjet, ale ti mu to nedovolili. 
I v dalším průběhu závodu to všichni zkoušeli, ale vzájemně se hlídali. První trochu zaostal Kerschbaumer, Cinkovi dvojice Dánu poodjela až pět stovek metrů před cílem. Ve spurtu o prvenství měl více sil Fini Carstensen, který vyhrál o vteřinu před Andreassenem. I Cink si třetím místem pojistil vedení ve Strabag Cupu. "Třetí místo je slušné, ale moc spokojen nejsem, příliš mi to dneska nejelo," řekl Ondřej Cink. Na druhém a třetím místě si pořadí vyměnili dnes sedmý Jan Vastl (Pushbikers XC Team) s Janem Škarnitzlem (CYKLOSTAR Trek Mercedes-Benz Praha), který dnes obsadil osmou příčku.          

Výsledky:

Muži:
1. Sebastian Fini Carstensen (Dán./CST POSTNL Bafang MTB Racing Team) 1:27:35
2. Simon Andreassen (Dán./Specialized Racing) +1
3. Ondřej Cink (KROSS Racing Team) +15
4. Gerhard Kerschbaumer (It./Torpado Ursus) +26
5. Georg Egger (Něm./Lexware Mountainbike Team) +1:25
6. Julian Schelb (Něm./STOP&GO Marderabwehr MTB-Team) +1:37
7. Jan Vastl (Pushbikers XC Team) +1:41
8. Jan Škarnitzl (CYKLOSTAR Trek Mercedes-Benz Praha) +2:05

Ženy:
1. Anne Terpstraová (Niz./GHOST Factory Racing) 1:13:30
2. Alessandra Kellerová (Švýc./Thömus RS Swiss Bike Team) +1:10
3. Jana Bělomojná (Ukr./CTS PostNL Bafang MTB Racing Team) +1:35
4. Annika Langvadová (Dán./Specialized Racing) +1:55
5. Jitka Čábelická (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) +2:36
6. Janika Loivová (Est./Hawaii Express) +2:49
...12. Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) +5:12

Junioři:
1. Oscar Lind (Švéd.) 1:06:38
2. Oliver Vederso Solvhoj (Dán.) +1
3. David Šulc (IVAR CS - Author Team) +4
4. Jan Sáska (ROUVY Specialized) +12
5. Samuel Örnborg (Švéd.) +1:23
6. Žvak (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) +2:27

Juniorky:
1. Mona Mitterwallnerová (Rak.) 58:51
2. Matylda Szczecinská (Pol.) +5:27
3. Cornelia Hollandiová (Rak.) +6:00
4. Adéla Holubová (kola-bbm.cz) +6:10
5. Luisa Daubermannová (Něm.) +6:28
6. Aneta Novotná (ADASTRA Cycling Team) +7:05

Výsledky průběžně aktualizované naleznete ZDE

Fotogalerii si prohlédněte ZDE