4. závod IZOMAT MTB cup 2021 Hlinsko

V Hlinsku nejlepší Czeczinkarová a Polák Wawak

Čtvrtý podnik nejvýznamnějšího domácího bikového seriál IZOMAT Cup měl tentokrát v Hlinsku zatím nejslabší obsazení v letošním roce. Z našich nejlepších chyběli oba olympionici Jitka Čábelická i Ondřej Cink, nejela ani Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB). Toho dokázali využít hlavně polští závodníci. Mezi muži vyhrál účastník olympijského závodu Polák Bartolomiej Wawak, závod žen ovládla Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling), ale v první šestce byla jediná z Češek.

Wawak (Kross Orlen Cycling Team) hned od začátku nenechal nikoho na pochybách, kdo je jasným favoritem závodu. Dvaadvacátý muž světového žebříčku ukázal všem soupeřům záda hned v úvodu, a tak to vydrželo až do cíle. Za ním jezdil pak osamoceně také prakticky celý závod jeho krajan Krzysztof Lukasik, a tak se bojovalo pouze o třetí místo.

V úvodu se na něm držel další Polák Filip Helta, ale rychle odpadl a skončil až osmý. O bronzový stupeň bojovala trojice Němec Georg Egger, Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli), který se po špatném startu dokázal dostat na přední pozice a Lukáš Kobes (GAPP System - Kolofix MTB Racing Team). Nakonec se souboj zúžil na Kobese a Škarnitzla a lépe vyzněl závěr po Kobese, který Škarnitzla udolal o čtyři vteřin. Vedení v seriálu IZOMAT Cupu si ovšem Škarnitzl udržel, před Jana Vastla (Majola Pushbikes MTB), který dnes skončil ž patnáctý, se dostal v Hlinsku úspěšný Kobes.

Podobný průběh měl i závod žen. Czeczinkarová od začátku nasadila ostré tempo a spolu s ní se držela Katarzyna Solus-Miškowiczová z Polska. Ve třetím kole se dostala polská bikerka do vedení, ale následný defekt zmařil její šanci na vítězství. Dost se propadla, ztrátu umazávala, dostala se zpět na druhou pozici, ale Czeczinkarovou již ohrozit nedokázala. Do průběžného vedení seriálu se vyhoupla dnešní vítězka Czeczinkarová, dosud vedoucí Jitka Čábelická (GAPP System - Kolofix MTB Racing Team) klesla na třetí místo.  

Juniorský závod byl zcela v režii Filipa Konečného (Nutrend Specialized Racing), který vyhrál o téměř tři minuty před Václavem Veverkou (Cyklostar Trek Pirelli). Konečný vyhrál třetí závod ze čtyř, když jej dokázal porazit pouze ve druhém dílu Němec Paul Schel a směřuje k celkovému triumfu, když vede o 180 bodů před Veverkou.

Mezi juniorkami kralovala Karolína Bedrníková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín), a protože její největší soupeřka v celkovém hodnocení Simona Spěšná (MS Bike Academy racing) dojela až pátá, tak se před ní dostala, ale obě mají shodně bodů.

Výsledky:

Muži:

1. Bartolomiej Wawak (Pol./Kross Orlen Cycling Team) 1:26:07
2. Krzysztof Lukasik (Pol./JBG2 CryoSpace) +1:13
3. Lukáš Kobes (GAPP System - Kolofix MTB Racing Team) +1:39
4. Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli) +1:43
5. Georg Egger (Něm./Lexware Mountainbike Team) +2:43
6. Tomáš Paprstka (GAPP System - Kolofix MTB Racing Team) +3:00.           

Ženy:

1. Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) 1:16:55
2. Katarzyna Solus-Miškowiczová (Pol./KSM TREK Racing Team) +37
3. Aleksandra Podgórská (Pol./RK Exclusive Doors MTB Team) +57
4. Gabriela Wojtylaová (Pol./Superipr Zator) +2:08
5. Regina Schmidelová (Maď./Cube-Csömör MTB team) +3:02
6. Cherie Redeckerová (Něm./Computer Mania MTB Racing Team) +3:46.

Junioři:

1. Filip Konečný (Nutrend Specialized Racing) 1:05:14
2. Václav Veverka (Cyklostar Trek Pirelli) +2:42
3. Theo Hauser (Něm./LRV Steiermark) +2:49
4. Filip Holub (GT Opportunity Brno) +4:03
5. Hannes Degenkolb (Něm./RSV Team Auto Riedel Schwarzenberg) +4:15
6. Áron Mihály Horváth (Maď./Limitless Team XCO Nagykanizsa) +4:19.

Juniorky:

1. Karolína Bedrníková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) 1:03:23
2. Patricie Srnská (Sportreg) +2:00
3. Katharina Sadniková (Pol.) +2:01
4. Simona Spěšná (MS Bike Academy racing) +4:00
5. Kateřina Hladíková (Brilon Racing Team MB) +5:45
6. Nela Viktorová (ROUVY Specialized) +6:48
.

Výsledky průběžně ZDE:
Fotky ZDE