5. závod IZOMAT MTB cup 2021 M-ČR Harrachov

Stálice českého cross country Cink a Čábelická jsou opět českými šampiony

Čtvrtý titul v řadě vybojovala dnes na domácím šampionátu v cross country v Harrachově Jitka Čábelická (GAPP System-KOLOFIX), i druhý titul v elitních kategoriích vybojoval favorit. Česká jednička Ondřej Cink (Kross Orlen) získal na domácím šampionátu dokonce pátý mistrovský titul za sebou.
Třicetiletý Cink si vítězstvím alespoň částečně spravil chuť po dvou posledních nevydařených závodech. V Tokiu na olympijských hrách jej ve slibně rozjetém závodě v boji o medaili zastavil defekt, před týdnem byl v rychlém závodu na mistrovství Evropy v Novém Sadu dvacátý. 
V hodnocení Světového poháru druhý muž pořadí vyhrál s náskokem 50 vteřin před příjemným překvapením závodu Markem Rauchfussem (Česká spořitelna - Accolade), třetí skončil s odstupem 1:20 minuty Jan Vastl (Maloja Pushbikers), který ve čtvrtek již získal zlato v short tracku. Závod nevyšel pravidelnému sběrateli medailí z posledních let Janu Škarniztlovi (Cyklostar Trek Pirelli), který na náročném okruhu dnes dojel až sedmý.
Již prvním kole v nejtěžším stoupání na sjezdovce nastoupil Cink a dvojice Vastl - Rauchfuss jeho tempu netačila. Od té chvíle mířil Cink jasně za titulem a dvojice za ním bojovala o další medaile. Více sil měl v závěru nakonec Raufuss.
"Stále mě trápí problémy s nohou, které nastaly na evropském šampionátu a celkově se cítím unavený, rozhodně to nebyl závod na pohodu. Občas jsem si musel trochu odrazit, ale výkon byl nakonec poměrně slušný. Pocitově se mi nejelo tak dobře, ale z toho výkonu mám radost," řekl Ondřej Cink.
Dvaadvacátá žena olympijského závodu v Tokiu Čábelická vyhrála ve vyrovnaném souboji o 14 vteřin před Terezou Tvarůžkovou (EXPRES CZ-TUFO Kolín), jedenáctá žena z evropského šampiponátu Jana Czeczinkarová (LIV Mistral) dojela třetí, ale její ztráta již byla téměř pět minut.
Jedenatřicetiletá česká reprezentantka Čábelická získala v Harrachově již double, neboť ve čtvrtek ovládla premiérový mistrovský závod v short tracku.
Hned v začátku závodu nastoupila Škarnitzlová a všem soupeřkám ujela. Naopak Tvarůžková neodstartovala nejlépe a chvíli ji trvalo než se dostala na druhou pozici. Náskok Čábelické dokázala stáhnou pod čtvrt minuty, ale zkušená Čábelická si svoji pozici bezpečně pohlídala. 
"Rok od roku je to náročnější. Čím déle v mistrovském dresu jezdím, tím víc jej nechci pustit a naopak holky po něm stále více prahnou. Závod se pro mě vyvíjel asi nejlépe jak to šlo. Získala jsem si náskok a ten si držela i když musím přiznat, že Terka (Tvarůžková) dnes jela hodně dobře a jsem ráda, že to vyšlo," řekla Jitka Čábelická.

Výsledky:

Muži:

1. Ondřej Cink (Kross Orlen) 1:16:39
2. Marek Rauchfuss (Česká spořitelna- Accolade) +50
3. Jan Vastl (Maloja Pushbikers) +1:20
4. Jan Sáska (ROUVY Specialized) +1:50
5. Jan Zatloukal (Nutrend Specialized) +1:51
6. Lukáš Kobes (GAPP System-KOLOFIX) +2:22.

Ženy: 

1. Jitka Čábelická (GAPP System-KOLOFIX) 1:19:58
2. Tereza Tvarůžková (EXPRES CZ-TUFO Kolín) +14
3. Jana Czeczinkarová (LIV Mistral) +4:56
4. Adéla Holubová (kola-bbm.cz) +5:54
5. Zuzana Šafářová (ROUVY Specialized) +7:56
6. Barbora Průdková (Multicraft) +8:32.

Junioři:

1. Filip Konečný (Nutrend Specialized Racing) 1:10:46
2. Filip Jech (ADASTRA Cycling Team) +2:44
3. Václav Veverka (Cyklostar Trek Pirelli) +3:26
4. Tomáš Doležal (Brilon Racing Team MB) +3:46
5. Matěj Čáslavský (MS Bike Academy racing) +3:58
6. Filip Holub (GT Opportunity Brno) +4:28.

Kadeti:

1. Ondřej Novotný (Dukla Ptraha) 46:39
2. David Friedel (DK Bikeshop Racing Team) +54
3. Pavel Šumpík (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +1:32.

Juniorky:

1. Karolína Bedrníková (EXPRES CZ - TUFO Tem Kolín) 1:08:32
2. Patricie Srnská (Spotreg) +1:58
3. Aneta Novotná (ADASTRA Cycling Team) +2:50
4. Nela Viktorová (ROUVY Specialized) +3:52
5. Julie Malošíková (Cykloteam MXM Hulín) +8:44
6. Štěpánka Hojková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) +10:02.
Kadetky:
1. Eliška Hanáková (CP team) 37:41
2. Kateřina Dušková (TJ Sokol Plavy - Cyklo Benda) +2:48
3. Iva Kovaříková (Ústecké centrum cyklistiky) +3:29.

Výsledky  ZDE:
Fotky ZDE