5. závod MINIME MTB cup 2021 M-ČR Harrachov

Po MINIME cupu ještě proběhlo M-ČR eBike 2021

Rauchfuss zkompletoval medailovou sbírku

Marek Rauchfuss z celku Česká spořitelna – Accolade se stal nejúspěšnějším jezdcem letošního šampionátu. V Harrachově dnes ziskem zlata v závěrečný den na ŠKODA AUTO MČR MTB XCO ovládl kategorii E-bike. Již předtím byl třetí v olympijském cross country a stříbro získal ve short tracku.

Již v polovině úvodního kola se na čelo dostal Jan Nesvadba (North Bike Club) s Rauchfussem a si vypracovali několikavteřinový náskok. Oba diktovali spolu tempo a po dvou odjetých okruzích měli k dobru minutu na skupinu Michal Swárovský, Ondřej Paur a Michal Kaněra. Ve třetím okruhu se ale vedoucí dvojice rozdělila a Rauchfuss získal malý náskok.

V následném okruhu postihly technické problémy Nesvadbu, který se rázem propadl a do závěrečného kola najížděl Rauchfuss s jasným náskokem. Druhou pozici držel Kaněra, třetí byl Paul z kategorie hobby jezdců.

Poslední kolo již nic nezměnilo a Rauchfuss si bezpečně v klidu dojel pro mistrovský titul a dres. S dvouminutovým odstupem dojel Kaněra, třetí byl klasifikován v kategorii ELITE byl Michal Swárovský (ZPcyklo Proofy Corratec team).

Výsledky:

Muži:

1. Marek Rauchfuss (Česká spořitelna - Accolade) 53:04

2. Michal Kaněra (Ghost Team) +2:07

3. Michal Swárovský (ZPcyklo Proofy Corratec team) +3:13

4. Martin Řehák (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) +3:22

5. Jan Nesvadba (North Bike Club) +3:25

6. Dominik Prudek (D2mont Merida cycling team) +5:15.

Výsledky průběžně ZDE:
Fotky ZDE