6. závod IZOMAT MTB cup 2022 Harrachov

Polák Lukasik a Britka Shortová vyhráli IZOMAT v Harrachově

IZOMAT Cup - Český pohár horských kol zakončil šestidílný seriál posledním dílem v Harrachově. Na startu se sešla bohatá zahraniční konkurence, mj. bikeři z JAR, USA či Nového Zélandu. Ti si do ČR přijeli pro body do žebříčku UCI a v Evropě zůstávají až do MS. Jasným vítězem, při absenci české jedničky Ondřeje Cinka, se stal Polák Krzyzstof Lukasik, v elitní kategorii ženy slavila triumf Britka Isla Shortová. Celkovými vítězi IZOMAT Cupu se stali Jana Czeczinkarová (LIV Elmtrade) a těsně Lukáš Kobes (GAPP System Kolofix) před Janem Zatloukalem (Nutrend Specialized).
Mezi muži patřil k favoritům Philip Buys z JAR, ale radoval se Lukasik, který se od všech soupeřů odpoutal již po prvním okruhu a zbytek závodu jel sám na čele a vyhrál naprosto jasně."Jelo se mi výborně, věděl jsem, že můžu vyhrát. Snažil jsem se od soupeřů odpoutat co nejdříve, abych si mohl jet své tempo. To se mi naštěstí povedlo a jel jsem sám na čele, ale nebylo to vůbec jednoduché, zdejší okruh je opravdu těžký, ale krásný," pochválil místní trať Kryzstof Lukasik.
Souboj o druhé místo trval déle. Kobes měl horší start, ale postupně se dokázal probojovat přes všechny soupeře i před Zatloukala s nímž bojoval o celkové prvenství v seriálu. Nakonec si dojel pro druhé místo a to mu stačilo. Třetí dojel Buys, čtvrtý Zatloukal. S Kobesem  měl sice stejně bodů, ale o celkovém pořadí nakonec rozhodly jednotlivé lepší výsledky.
V kategorii elitních žen byl dle pořadí ve světovém žebříčku (53.) byla favoritkou Shortová a to traké splnila. Po zaváděcím okruhu projela na čele spolu s Jitkou Čábelická (GAPP System - Kolofix) aTerezou Tvarůžkovou (Expres CZ Tufo Kolín). Po druhém okruhu byla s ní zůstala jen  Tvarůžková, tu ale v nájezdu na nejtěžší a nejdelší kopec potkal defekt a propadla se až na pátou pozici. Britka mezitím navyšovala svůj náskok a závod suverénně opanovala.
Druhé místo nakonec vybojovala vítězka pátečního short tracku Čábelická: "Jsem spokojená, nejelo se mi úplně dobře, musela jsem si jet svoje tempo, s Islou to nešlo, ta byla dnes jednoznačně lepší," řekla Jitka Čábelická.
Mezi juniory si pro páté vítězství dojel Ondřej Novotný a stal suverénním vítězem IZOMAST Cupu, to samé platí mezi juniorkami o Simoně Spěšné (jb Brunex Factory).
Výsledky:
Muži:

1. Krzysztof Lukasik (Pol./JBG2 CryoSpace) 1:19:56
2. Lukáš Kobes (GAPP System - Kolofix) +44
3. Philip Buys (JAR) +1:00
4. Jan Zatloukal (Nutrend Specialized) +1:58
5. Matěj Průdek (Multicraft MTB team) +2:21
6. Matthew Wison (N. Zél./Team Talley's - Kiwi MTB) +2:31.
Ženy:
1. Isla Shortová (Brit/Hunt Bike Wheels) 1:22:39
2. Jitka Čábelická (GAPP System - Kolofix) +1:12
3. Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín) +1:27
4. Adéla Holubová (kola-bbm.cz) +2:47
5. Jana Czeczinkarová (Liv Elmtrade Racing) +4:15
6. Klaudia Czaboková (Pol.) +5:17.
Junioři:
1. Ondřej Novotný (Dukla Praha)    1:12:25
2. Peat Weinberg (Něm./SSV Mounty Altenberg) +46
3. Edvin Elovssson (Švéd./Mjölby CK) +1:14
4. Adam Hlávka (Kolofix - Reclino racing) +1:23
5. Leszek Jaškiewicz (Pol./Klub Kolarstwa Wałbrzych) +1:54
6. František Hojka (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) +2:25.
Juniorky:
1. Simona Spěšná (jb Brunex Superior Factory) 1:10:02
2. EliškaHanáková (Rexonix Racing Team) +3:39
3. Nela Viktorová (Rouvy Specialized) +5:11
4. Mia Camweronová (N. Zél./Team Talley's - Kiwi MTB Collective) +8:21
5. Kinga Žurová (Pol./Świętokrzyskie Cycling Academy) +9:29
6. Tatiana Gromadaová (Pol./Pho3nix Cycling Team) +10:33.

Výsledky průběžně ZDE:
Fotky ZDE: