Mistrovství ČR štafet 2019 Hlinsko

Štafetu vyhrál tým Česká spořitelna Specialized

Úvodní štafetový závod domácího bikového šampionátu v cross country v Hlinsku, který je zároveň šestým dílem seriálu Hello bank! STRABAG Cupu MTB 2019, ovládlo trio mladých jezdců týmu Česká spořitelna Specialized junior Team. Zlatý tým jel ve složení Tereza Sásková, Jan Sáska a Samuel Jirouš. Na stupních vítězů je doprovodily hned dva týmy celku Expres CZ Tufo Kolín.

Trojice bikerů vimperského gymnázia vyhrála s náskokem 38 vteřin před triem Jakub Kučera, Tereza Tvarůžková a Tomáš Paprstka, třetí skončili Alvin Tomášek, Magdalena Mišoňová a Daniel Žvak, ti již měli odstu 1:35.

Junior Sáska sice nestačil na Tomáška, ale příliš neztratil. Tomášek vyslal na nový okruh Mišoňovou s patnáctivteřinovým náskokem, ale Tereza Sásková její náskok brzo zlikvidovala. "Měla jsem patnáct vteřin zásek na Majdu. Říkala jsem si, že to zkusím napálit a uvidím, co to dá. Před dlouhým kopcem jsem ji dojela a jela si svoje tempo. Pak jsem tam spadla na kluzkých kořenech a myslela jsem si, že mě dojíždí Majda, ale byl to Ondra Zelený, tak jsem si tam dost nastupovala," líčila svůj úsek Tereza, která z ženských startujících zajela suverénně nejrychlejší čas okruhu.

Sásková přijela na předávku s luxusním náskokem 40 vteřin a vyslala na finálové kolo Jirouše. "Náskok byl velký, takže jsem věděl, že nesmím udělat žádnou chybu, abych měl šanci na vítězství. Jel jsem na jistotu a s rezervou. Terka s Honzou mi to tam dovezli, já to měl lehký a zbylo na mě to nejlepší, dojíždět první do cíle je super," radoval se v cíli Jirouš, jehož na posledním úseku stíhal Tomáš Paprstka, ale marně.

Výsledky:

1. Česká spořitelna Specialized Junior Team (Tereza Sásková, Jan Sáska, Samuel Jirouš) 36:20
2. Expres CZ - TUFO Team Kolín I (Jakub Kučera, Tereza Tvarůžková, Tomáš Paprstka) +38
3. Expres CZ - TUFO Team Kolín II (Alvin Tomášek, Magdalena Mišoňová, Daniel Žvak) +1:35
4. Adastra Cycling team (Filip Jech, Ondřej Zelený, Aneta Novotná) +2:09
5. Head Pro Team Opava (Martin Tvarog, Monika Kučerová, Tomáš Vítek) +2:21
6. LYKO Klub Prachatice (Jaromír Skála, Nela Viktorová, Václav Dostál) +3:18.