Mistrovství ČR štafet MTB 2020

Dramatický závod štafet pro Rouvy Specialized

První titul na domácím jubilejním třicátém šampionátu v coss country v Peci pod Sněžkou vybojovali ve štafetě závodníci vimperského celku Rouvy Specialized ve složení Jan Sáska, Tereza Sásková, Aneta Novotná a Samuel Jirouš. Spolu s nimi vystoupili na stupně vítězů se ztrátou půl minuty Express CZ Tufo Team Kolín (Daniel Žvak, Tereza Tvarůžková, Karolína Bedrníková, Tomáš Paprstka) a třetí kombinovaná štafeta Kross/MS Bike Academy (Ondřej Cink, Matěj Čáslavský, Simona Spěšná, Adéla Foltýnová).

Šampionát se jel poprvé ve čtyřčlenném složení štafet, což bylo pro některé týmy dost velkým problémem. Tým Rouvy Specialized obhájil titul z loňského roku, ale dlouho to trak nevypadalo. Na zlato měla nejlépe našlápnuta kombinovaná štafeta Kross/MS Bike Academy. Po třech úsecích, které jeli Ondřej Cink, Matěj Čáslavský a Simona Spěšná, měl tento tým na čele náskok 1:45, ale poslední úsek jela nejslabší členka štafety Adéla Foltýnová a ta jej prohospodařila.

Finišmani soupeřích týmů Tomáš Paprstka (Express CZ Tufo Team Kolín) a Samuel Jirouš (Rouvy Specialized) ji rychle dojeli a předjeli a bylo jasné, že si to o zlato rozdají tyto týmy. Zkušenější Paprstka ale v předposledním sjezdu měl defekt předního kola a tým pořadatelů tak o nejcennější kov přišel. V posledním depu musel kolo měnit, a tak se cesta ke zlatu otevřela pro Rouvy Specialized.

Poprvé bojovali o medaile v závodech štafet i mladí jezdci v žákovských kategoriích a na start se jich postavil uctihodný počet šestnácti. Zlato vybojoval složený tým Adastra/Cyklo Benda před Duklou Praha a Ivar CS Author Teamu.  

Výsledky:

1. Rouvy Specialized (Jan Sáska, Tereza Sásková, Aneta Novotná, Samuel Jirouš) 48:21

2. Express CZ Tufo Team Kolín (Daniel Žvak, Tereza Tvarůžková, Karolína Bedrníková, Tomáš Paprstka) +30

3. Kross/MS Bike Academy (Ondřej Cink, Matěj Čáslavský, Simona Spěšná, Adéla Foltýnová) +1:46.

4. GT Oportunity Brno (Adam Venc, Patricie Srnaská, Tereza Obořilová, Filip Holub) +6:45

5. MS Bike Academy Racing (Jan Beneš, Kateřina Uhmanová, Jakub Vlas, Veronika Kubínová) +7:49

6. KC Kooperativa (Václav Veverka, Jonáš Hellmich, Daniela Radová, Eliška Drbohlavová) +11:07

Žáci:

1. Adastra/Cyklo Benda 35:47

2. Dukla Praha +2:10

3. Ivar CS Author team +2:33

Výsledky průběžně aktualizované naleznete ZDE

Fotogalerii si prohlédněte ZDE