Přijeďte do Města Touškov 26. - 27. 4. 2019 na druhý závod Hello bank! STRABAG Cup MTB 2019

Zbrusu nová trať, úplně nové dějiště poháru.

Pokud nejste zrovna Plzeňáci, možná jste ani netušili, že lze na mapě České republiky najít obec s tak pohádkovým názvem. Poslední dubnový víkend tohoto roku se ale Město Touškov zapíše do historie českého MTB i do myslí a vzpomínek českých bikerů jako dějiště Českého pohár MTB XCO. Letos to bude poprvé, ale pořadatelé doufají, že tím vznikne velká tradice, která nakopne místní sportovní dění na úplně novou úroveň.

Hlavními trháky víkendu jsou kompletní účast naší bikerské špičky a nová atraktivní trať, již provází velké očekávání.

Na start závodů je přihlášeno opět více než 840 závodníků po oba závodní víkendové dny. Účast přislíbili všichni závodníci naši domácí špičky v čele s Jaroslavem Kulhavým, Ondřejem Cinkem a Janem Škarnitzlem. V kategorii juniorů nebude opět chybět loňský Mistr Evropy U17 Jan Zatloukal a očekávat lze i silnou zahraniční konkurenci. Nejobsazenější budou opět sobotní žákovské kategorie, kde si závodníci budou moci opět vyzkoušet již zaběhnuté dovednostní soutěže a po obědě i náročnou trať cross-country.

Na trati je poměrně náročná technická část, ze které mají závodníci obavy, ale většina z těch, kdo jeli zahajovací závod na téže trati o minulém víkendu byla s ní i se zázemím spokojena. Nejvíce nadšeni byli diváci, kterých se u technických úseků sešlo nebývalé množství.

Hlavním konzultantem při stavbě tratě byl náš bývalý excelentní biker Milan Spěšný, který se podílí i na sportovní přípravě členů místního mládežnického klubu. Trať startuje na louce a po devíti stech metrech se ostře obrací do rokliny, která byla před tím, než její kouzlo objevili bikeři, zcela zarostlá, zpustlá a nepřístupná. Trať se klikatí nahoru a dolů, vyjíždí zpět na louku a padá do další rokliny, překonává přírodní i uměle zbudované překážky a prověřuje technické dovednosti jezdců i jejich fyzickou připravenost. Právě proto, že se trať klikatí tam a sem na malém prostoru, pořadatel uzavře do některých míst vstup pro diváky i doprovod. Jsou na trati však místa, z nichž je vidět velká část okruhu, takže diváci nebudou o nic ochuzeni. Pro diváky a účastníky závodů je také připraven bohatý doprovodný program a občerstvení.

Při přípravných závodech se tu hodně prášilo, takže pořadatel skrápěl exponovaná místa vodní tříští. To tentokrát potřeba určitě nebude, předpověď hrozí spíš nějakým tím deštěm. Nová trať by si s ním ale měla dobře poradit.

Generální partneři závodů

Generální partner ČSC

Hlavní partneři

Ostatní partneři