Short Track Harrachov

První tituly rozdány – Čábelická a Vastl mistry v short tracku

První zlaté medaile na šampionátu bikerů v Harrachově si rozdělili závodníci startující v short tracku. Premiérové tituly v této disciplíně získali Jitka Čábelická (Gapp System Kolofix) a Jan Vastl (Maloja Pushbikers MTB), mezi juniorkami byla nejlepší Karolína Bedrníková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) a juniorům kraloval Filip Konečný (Nutrend Specialized Racing).

Ve výborném světle se ukázal prvním rokem jezdícím mezi muži Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing),který uhájil stříbrnou pozici před dotírajícím Markem Rauchfussem (Česká spořitelna Acollade). Do závodu nenastoupil aktuálně nejlepší český biker Ondřej Cink, naopak na startu byl Jaroslav Kulhavý (Česká spořitelna Acollade)a skončil sedmý.

„Bylo to hodně těžké, ale udělal jsem si to sám, protože jsem za to vzal hned po startu. Věděl jsem, že dokážu jet krátkou dobu naplno, ale v těch kopcích se to tu ke konci opravu zajídalo. Za vítězství jsem ale fakt rád a těšim se na cross country,“ řekl Jan Vastl.

Zatímco závod mužů byl poměrně vyrovnaný, mezi ženami kralovala Čábelická suverénně. Hned po úvodním okruhu přijela s náskokem přes deset vteřin a ten postupně navyšovala až do cíle. „Trať byla strašně hezká, ale nebyla to trať na short track. Ten má být rychlejší a nemělo by na něm být tolik technických pasáží. Bylo to spíš takový malý cross country, mně se to ale líbilo,“ řekla Jitka Čábelická. Druhá dojela Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Team Kolín), bronz pak brala Adéla Holubová (Kola bbm.cz).

Výsledky:

Juniorky:

1.Karolína Bedrníková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) 16:47

2. Patricie Srnská (Sportreg) +15

3. Heřábková (Brilon Racing Team MB) +56.

Junioři

1.Filip Konečný (Nutrend Specilized Racing    19:02

2.Filip Holub (GT Opportunity Brno) +27

3. Jakub Zemeke (D2mont Merida cycling team) +36.

Ženy:

1.Jitka Čábelická (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) 22:04

2. Tereza Tvarůžková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) +33

3. Adéla Holubová (kola-bbm.cz) +46

4. Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) +1:17

5. Zuzana Šafářová (ROUVY Specialized) +1:37.

Muži:

1.Jan Vastl (Maloja Pushbikers MTB) 22:35

2. Jan Zatloukal (Nutren pecialized Racing) +3

3. Marek Rauchfuss (Česká spořitelna – Accolade) +8

4. Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli) +30

5. Tomáš Paprstka (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) +32.