ŠKODA AUTO ČESKÝ POHÁR V MARATONU

ŠKODA AUTO ČESKÝ POHÁR V MARATONU 2023

ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu se jede v rámci seriálu Prima CUP 2023. V rámci tohoto seriálu jsou vypsány závody se statutem Českého poháru. Tyto závody mají výrazně vyšší bodový příděl do celkového hodnocení (podrobnosti o bodování v pravidlech seriálu Prima CUP). Domácí šampionát v maratonu se uskuteční 30. dubna na závodě ve Stolových horách. 

Prvně se potkáme v Hradci Králové, kde společně odstartujeme cyklistickou sezónu. Na něj naváže domácí šampionát v maratonu, který se uskuteční 30. dubna v jedné z nejkrásnějších lokalit u nás ve Stolových horách. Tento závod znají bikeři seriálu již od roku 2015 a po několika Českých pohárech, jenž Machov v předchozích letech přivítal, se zde prvně rozhodne o nejlepším domácím maratonci.

20. května zavítáme již po dvaadvacáté do Opavy a 3. června na ikonickou Dolní Moravu. Krásné bikerské zážitky posbíráme tradičně 10. června v Sázavě a o měsíc později je na programu jediný etapový bikerský podnik u nás, MTB Trilogy. Tradiční letní akce Sahara Race v Hradci Králové s upraveným programem a 110 metrovou lávkou jistě nadchne všechny bikery. 

Skvělé bikové podmínky nabídne 26. srpna závod v Karlových Varech a 16. září závod v Harrachově. Na programu jsou i divácky atraktivní Gočárovy schody, které patří k jediným městským exhibičním závodům u nás. 

Seriál uzavře za doprovodu cimbálovky podnik v Mikulově, kde proběhne i vyhlášení seriálu.

Těšíme se na společné bikerské zážitky!

Prima CUP 2023 / ŠKODA AUTO ČESKÝ POHÁR V MARATONU:


Informace k závodům:

  • Upozornění! Aktuální informace o dílčích závodech vždy naleznete na stránkách pořadatelů.

Sociální sítě:

Informace o maratonu:

Jedná se o stejnou disciplínu jako je cross country, ale tratě pro maraton mají větší délku, pohybují se většinou mezi 70 až 120 km. Závody se taktéž odehrávají v terénu, převážně na hrbolatých lesních pěšinách, úzkých cestách, singletracích, apod. V mezinárodních pravidlech je stanoveno, že vítěz potřebuje více než 4 hodiny pro zdolání celé trasy. Tato disciplína je velmi oblíbená mezi amatérskými cyklisty a tomu odpovídá také množství závodů a seriálů konaných prakticky po celé České republice.

Výsledky:

Partneři seriálu:

Institucionální partneři seriálu: