ČP Harrachov C1 + MČR XCC 

Český pohár v olympijském cross country vyvrcholí v Harrachově

Od 18. do 20. srpna se představí na Mistrovství České republiky a Českém poháru horských kol v olympijském cross country v Harrachově ti nejlepší čeští bikeři. Závod v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie (UCI) v kategorii C1 slibuje jedny z nejlepších bikových podmínek u nás. 

Podnik odstartuje již tradičně v pátek závodem v short track, na němž se budou udělovat domácí tituly. V sobotu se představí kadetské a juniorské kategorie, které uzavřou v odpoledním programu prestižní elitní závody. V neděli se na šesté zastávce Českého poháru představí mládežnické kategorie v technických disciplínách a závodech cross country. 

Šestá zastávka nejvyšší domácí soutěže je rovněž vrcholem celého poháru a v závěru nabitého soutěžního programu budou oceněni za své celoroční výsledky nejlepší závodníci. 

Na více než tříkilometrovém okruhu v Krkonošském národním parku čeká na závodníky řada hravých a divácky atraktivních pasáží. Na přírodní trati se bikeři krátce po startu zakousnou do výjezdu na Mamutí můstek, užijí si single traily pod lanovkou, technickou zdatnost budou muset předvést při sjezdu strmé skály, chybět nebude ani „tobogánový“ trail, přejezd Mumlavy po dřevěném mostku nebo třeba obří drop. Na zajímavé okruhy se pak mohou určitě těšit také děti.

„Závod v Harrachově je zapsán v Mezinárodním kalendáři cyklistické unie pro kategorii C1. Potenciál, který nám místní areál nabízí, je obrovský a pracujeme na tom, abychom zde v roce 2025 mohli uspořádat ještě prestižnější kategorii HC, stejně, jako se to povedlo na Zadově,“ upřesňuje ředitel závodu Karel Bartyzal.

Všechny trasy jsou celoročně volně přístupné. Díky možnosti parkování karavanů a obytných vozů a jejich připojení na elektřinu je zde možné pořádat například týmová soustředění a to jak pro eliťáky, tak hobíky či děti. Po dohodě s provozovatelem je pak možné využít i plně vybavené zázemí občerstvovacího kontejnerového stánku s posezením, který bude během českého poháru samozřejmě otevřen. A osvěžit se můžete nejen dobře vychlazeným nápojem, ale i v přírodním bazénu, který se nachází pod malým vodopádem u startu a vžil se pro něj název Mumlavské koupele.

Program Českého poháru v Harrachově:

Pátek 18. srpna - Mistrovství ČR v short tracku (XCC)

  • kategorie žáků, kadetů, juniorů, U23, elite muži, elite ženy

Sobota 19. srpna - Český pohár v cross country (XCO)

  • kategorie kadetů, juniorů, U23, elite muži, elite ženy
  • vyhlášení Českého poháru

Neděle 20. srpna - Český pohár v cross country (XCO), technické disciplíny

  • závody dětí do 10 let a kategorie žáků
  • vyhlášení Českého poháru 2023

Důležité odkazy:

Přidejte se do WhatsApp skupiny:

Naskenuj QR kód nebo klikni na obrázek.


Okruh pro rok 2023

Upozorňujeme, že závodní okruh pro XCO a XCC je aktuálně v přípravě a některé technické prvky nemusí být průjezdné. Trasa není zabezpečená a v rámci tréninku absolvujete okruh na vlastní nebezpečí (!). Závodní okruh bude připraven dle propozic ve vyhrazených trénincích pro jednotlivé dny a závody. Respektujte pokyny Areálu skokanských můstků a města Harrachov. Děkujeme za pochopení. 

Okruh XCC / pátek / 18. 8. 2023:

Okruh XCO / sobota / 19. 8. 2023:

Okruh XCO / neděle / 20. 8. 2023:


ČP MTB 2022 Harrachov / 12. - 14. srpna 2022   UCI C1

Video reportáž Česká televize - ČT Sport:

Video reportáž ČT Sport - odkaz

Zprávy TV Prima + CNN Prima News - 13. 8. 2022:

Živě CNN Prima News - zprávy - 12. 8. 2022:

Live stream - YouTube: Sobota

Live stream - YouTube: Neděle

Reportáž pro TV Očko:


ŠKODA AUTO MČR v cross country Harrachov / 19. - 22. srpna 2021

Upoutávka:

Reportáž TV Prima: 

Live stream - YouTube: Sobota

Live stream - YouTube: Neděle

Hlavní zpárvy - CNN Prima News - ŠKODA AUTO MČR XCO - Harrachov