Poslední závod IZOMAT Cupu 2021
Plzeňský kraj Město Touškov 11. a 12. září

AKTUALIZACE 9.9.2021
Vzhledem ke zrušení silničního závodu Techniserv Cupu v Domašově,
jsme prodloužili možnost přihlášek na IZOMAT Cup v
Touškově do zítřka (pátku 10.9.) do 16:00.
A to pro všechny kategorie! Platba startovného je také možná on-line.
Kancelář závodu se tak ale v pátek v Touškovské rokli otevře až v 17:30. Těšíme se na vás!
#jedemzavsechny #cpmtb #poharmtb #xco

Mistrovství republiky je za námi a nás čeká poslední závod letošního poháru v XCO v Touškovské rokli. Pořadatelé opět perfektně připravili trať. Lehké změny nás čekají v umístění zázemí 

Propozice závodu naleznete ZDE

Technical GUIDE for the race download HERE

Formulář na rezervaci parkingu pak ZDE

Registrace do závodu je spuštěna ZDE

A jedna malá změna do časového plánu - po vyhlášení výsledků závodu bude ihned následovat vyhlášení celkových výsledků IZOMAT cupu 2021. Prosíem, počítejte s tím a neodjeďte předčasně. Celkové bude vyhlašováno po katagoriích - děti v neděli v poledne, žactvo v neděli odpoledne a všechny sobotní kategorie v sobotu odpoledne. Slavnostní vyhlášení v muzeu ŠKODA, tak jak bylo naplánováno pro loňský a letošní rok si vzhledem k nejasným covidovým opatřením na podzim znovu netroufneme plánovat. Proto celkové vyhlášení hned po závodě v Touškově

Celkové vyhlášení Českého poháru IZOMAT Cupu 2021 bude probíhat na posledním závodě i pro žákovské kategorie. Pouze pro žáky I a II a žákyně I a II se budou škrtat dva nejhorší výsledky (nebo neúčasti). Pro všechny ostatní kategorie, vč. minime cupu, se neškrtá do celkového pořadí žádný závod.

Přinášíme podrobnosti o závodě v Hlinsku 30.7. - 1.8. 2021: 

Propozice závodu naleznete ZDE

Formulář pro rezervaci parkingu pak ZDE

Přihlášky na závod ZDE 

Mapa parkingu a trať Elite: 

Prosím věnujte pozornost aktualizovanému COVID protokolu a instrukcím k samotným závodům! Registrovat se musí všichni členové týmů a doprovody. Nazapomeňte na čestné prohlášení. Pro všechna média je nutná akreditace. 

I v Hlinsku budeme postupovat dle aktuálních platných opatření a aktuální situace pandemie. Tedy všichni účastníci závodního víkendu opět musí projít covid protokolem. Po zaparkování tedy prosím prokažte odevzdáním prohlášení svou aktuální negativitu, protestovanost, očkování nebo prodělání nemoci s ohledem na platné nařízení vlády a ministerstva zdravotnictví.  Testování na místě již nebudeme zajišťovat. 

Výsledky testů, potvrzení a selfreport-formulář musí mít všichni účastníci akce připravené v originále k odevzdání pořadateli závodu!
Akce je pořádána za přítomnosti diváků. Celkový počet účastníků v den na místě závodu nepřekročí 1000 osob.

Vzor Prohlášení COVID-19 můžete předvyplnit a přinést s sebou - ZDE

Aktuální protokol k závodům naleznete ZDE


I třetí závod IZOMAT MTB CUPu v Jizerských horách na oblíbené trati v Bedřichově je minulostí.

Kompletní závodní víkend všech disciplín od odrážedel po elitu měl podle všeho velmi dobré ohlasy. 
krátkou reportáž s výsledky naleznete zde

Fotografie ze závodu naleznete zde: Sobota a Neděle
Dále určitě na našich sociálních sítítch, kde neopomeňte galerie Petra Tvaroga a Pavla Křikavi

Odkazy na on-line záznamy streamu na YouTube kanálu pak zde: Sobota a Neděle

Mezitím jsem spustili registraci na další, už čtvrtý závod v Hlinsku - tu naleznete už klasicky klasicky ZDE

Reportáž z Šumavského Zadova naleznete ZDE

Reportáž z Brněnského Antroposu pak ZDEKrásné léto všem a uvidíme se v Hlinsku, v Harrachově a na začátku září v Městě Touškov! Termíny Český pohár MTB XCO - IZOMAT MTB CUP 2021:

22. května 2021 Zadov UCI C1
29. května 2021 Brno   UCI C1 
26. – 27. června 2021  Bedřichov   UCI C1
31.7. - 1.8. 2021    Hlinsko  UCI C1
19. - 22. srpen 2021 Harrachov MČR - UCI CN
11. – 12. září 2021 Město Touškov UCI C1

MČR XCO bude v nadcházející sezóně premiérově v Harrachově

Závody IZOMAT Cupu Českého poháru horských kol v Olympijském Cross-country pro sezónu 2021 jsou známy již od počátku října (1). Jediné co zůstalo dlouho zahaleno rouškou tajemství, bylo místo a termín domácího mistrovství v XCO.

Mistrovství České republiky horských kol v Olympijském Cross-country XCO se pojede v Harrachově 21. srpna 2021. Organizace se ujali pořadatelé NOVA CUPu, kteří chtějí podobně jako u bikemaratonu přijít s řadou novinek a pojmout MČR XCO jak je pro ně typické v „NOVÉ réžii“.

Harrachov se v roce 2021 stane hlavním městem České republiky v XC disciplínách. Již dříve jsme informovali, že se zde bude v polovině září konat finále ŠKODA AUTO ČP XCM 2021 a Mistrovství ČR v bikemaratonu.

Nyní se k tomu přidávají další XC disciplíny. Hlavní disciplínou bude Mistrovství ČR horských kol v Olympijském Cross-country (XCO) a bude to také finálový závod IZOMAT Cup ČP MTB XCO 2021. Termín závodu je zvolen s ohledem na Olympijské hry, místo tradičního 29. týdne v roce, až na srpen. Očekává se tak účast jezdců celé kompletní české XC špičky, včetně reprezentantů-olympioniků.

Nová bude jedna další XC disciplína. Poprvé při závodech Českého poháru bude součástí programu Short Track (XCC) podle modelu, který se osvědčil na Světovém poháru.  Inspirací byl průkopnický čin pořadatelů z Nového Města na Moravě, kteří v roce 2017 jako první zavedli ve Světovém poháru závod v Short Tracku (XCC).(2) Za XCC se budou udělovat body do celkového hodnocení IZOMAT Cupu a výsledky ovlivní i řazení na start mistrovského závodu XCO. Tím se posílí význam finálových závodů, kde bude možnost získat více bodů a rozhodnout o pořadí poháru. Dalším benefitem bude možnost získat až 50 bodů do rankingu UCI díky tomu, že závod v Short Tracku na MČR v Harrachově bude zaregistrován v kalendáři UCI jako národní šampionát (CN).

Tradičně se pojedou i týmové štafety MČR XCR (Team Relay), které budou stejně jako v roce 2020 rozděleny pro kategorie žáků a elite. V Harrachově vyvrcholí i dětské závody IZOMAT Minime MTB CUP.

V letošním roce se v České republice konalo historicky první mistrovství republiky elektrokol v rámci závodů horských kol NOVA CUP na Dolní Moravě. Protože je tato disciplína bližší závodům XCO, bude ŠKODA AUTO MČR E-MTB Cross-country 2021 součástí srpnového programu a bude závěrečnou disciplínou tohoto „ Cross-country festivalu“.

Program IZOMAT CUP MČR MTB XC 2021 Harrachov

Čtvrtek  19.08.2021   XCC Short Track (Junioři a Elite)

Pátek    20.08.2021   XCR Team Relay (Stafety žáci a Elite)

Sobota  21.08.2021   XCO Cross-country Olympic (Kadeti až Elita)

Neděle  22.08.2021   E-MTB XC a IZOMAT Minime

Harrachov a horská cyklistika

Město Harrachov leží na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor a je známým střediskem zimních sportů, zejména pak severských disciplín. Legendární je zdejší areál skokanských můstků, kde se v minulosti konaly závody světového pohárů i mistrovství světa. Pořadatelé NOVA CUPu v Harrachově uspořádali již několik ročníků horského bikemaratonu. Díky dobré spolupráci s vedením města i možnostem zázemí sportovního ski areálu padla volba pořadatelů a zástupců svazu cyklistiky na tuto novou lokalitu. Harrachov má pro cyklistiku velký potenciál i do budoucna, díky své vhodné poloze nedaleko hranic s Polskem a relativně dobré dopravní dostupnosti z Čech, Polska i Německa. Vede tady silnice i železnice do Polska. V horách i podhůří je poměrně hustá síť silnic a cyklotras a spousta turistických zajímavostí. Oblast se v posledních letech dostává do povědomí bikerů celého světa díky závodům UCI v nedaleké Jeleni Goře. V okolních horách vznikla řada bikeparků a singletrailů. Před pořadateli stojí nelehký, ale doufají, že zvládnutelný úkol vybudovat v zdejším areálu lyžařských běžeckých tratí a skokanských můstků zcela nové okruhy pro Cross-country horských kol, kde by se konaly pravidelně závody zařazené do kalendáře ČSC a UCI.

Harrachovské XC okruhy pod Mamutem

Bude to zcela nová lokalita českého Cross-country. Věříme, že to bude „Nové“ a „Velké“ a bude se to líbit. Při tvorbě okruhů se počítá i s konzultacemi zkušených bikerů, trenérů a zástupců vedení ČSC. Musí se přitom splnit náročné podmínky ochrany přírody KRNAPu. Prostor startu a cíle je situován na velkém lyžařském běžkařském stadionu na břehu řeky Mumlavy. Zde bude prostor pro týmové depo, občerstvení i plocha pro expo, kde budou vystavovat své produkty partneři závodu. Velmi příznivé cenové podmínky ubytování a stravování se nabízí v hotelu SKICENTRUM, který bude přímo v dějišti závodu. Pro dětské disciplíny se využije i pumptrack města Harrachova, který je v těsné blízkosti hotelu a lyžařského stadiónu pod středními skokanskými můstky. Okruhy budou dva.

Ten hlavní XCO bude dlouhý cca 4200 metrů a bude mít převýšení 180 metrů. Bude určen pro Olympijské Cross-country, závod týmových štafet i e-biky. Základem okruhu je oblast skokanského můstku K-185 s legendárním výjezdem, kde v roce 1987 byl dojezd časovky Závod míru. Bikeři zdejší pasáže můžou znát z trasy bikemaratonu  NOVA CUPu v Harrachově. Pro okruh XCO budou upraveny zejména sjezdové sekce. Na doskočišti bude umístěno dvojité technické a občerstvovací depo. Vždy po technických sjezdech. Část okruhu povede i přes lesy ve správě KRNAPu a zde to bude po lyžařských trasách. Chystají se i další sekce nad řekou Mumlavou a jedna originální technická pasáž. Převážná část bude dobře viditelná pro diváky i doprovody jezdců.

Druhý okruh Short Track XCC bude dlouhý 2000 metrů s převýšením 50 metrů. Pojede se na něm závod Short Tracku kategorií Elite a Juniorů a využije se i pro některé mládežnické kategorie XCO a štafetu žákovských týmů XCR. Povede převážně po širších lesních cestách a lyžařských běžeckých tratích s několika technickými sekcemi.

K tratím zatím nelze víc říct, ale intenzivně se již nyní pracuje na podobě okruhu a vyřizují se všechna potřebná povolení.

IZOMAT Cup 2021 - ROZPIS soutěže = organizační pokyny

Kompletní informace o organizaci letošního ročníku naleznete ZDE
Oproti loňskému ročníku nedochází k žádným zásadním změnám. Nově je jen zařazen Shortrack na MČR v Harrachově, stejně jako závod E-bike.

Technické sekce pro žákovské kategorie - Pravidla a průběh

Ke stažení ZDE

Pravidla MTB

Ke stažení ZDE


Všechny závody jsou už od sezóny 2019 streamovány ŽIVĚ ve spolupráci s naší časomírou SPORTSOFT na YouTube kanálu.
Sledujte nás tedy živě a podívejte se na průběhy jednotlivých závodů i zpětně:
YOUTUBE CHANEL